DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Akcijā “Paēdušai Latvijai” piepildītas 5177 pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Sestdien, 17. oktobrī, Rimi veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās jau desmito reizi norisinājās Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai”.  labdarības akcija. Pateicoties Rimi pircēju atsaucībai, akcijas laikā piepildītas 5177 pārtikas pakas, kas palīdzēs trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Akciju organizē pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” un veikalu tīkls Rimi Latvia.

Akcijā “Paēdušai Latvijai” šoreiz piedalījās 47 Rimi veikali, no tiem gandrīz puse jeb 22 veikali Rīgā, trīs Daugavpilī, pa diviem veikaliem Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā, kā arī veikali Ādažos, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Madonā, Mārupē, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā. 

Visaktīvāk akcijā šoreiz iesaistījušies rīdzinieki un vidzemnieki, kopā sagādājot 3741 pārtikas paku. Rīgā piepildītas 2974 pakas. Vidzemnieki sarūpējuši 767 pakas, un aktīvākie šajā reģionā bijuši Rimi klienti Ogrē (140 pakas) un Olainē (127 pakas). Latgale akcijā piepildījusi 577 pakas, no tām 268 Rēzeknē un 169 Daugavpilī. Pavisam 500 pakas pie grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem ceļos no Kurzemes, kur aktīvākie paku pildītāji bijuši ventspilnieki (226 pakas) un liepājnieki (170 pakas), bet Zemgalē piepildītas 359 pakas, no tām 104 – Dobelē un 100 – Jelgavā.

“Paldies ikvienam, kurš ziedoja pārtikas pakas, sevišķi tām pilsētām, kas jau vairākās akcijās pēc kārtas izrāda īpaši lielu atsaucību un ar savu piemēru iedvesmo arī citus. Ārkārtas stāvokļa laikā pārtikas bankā “Paēdušai Latvijai” saņemto pieteikumu skaits pieauga par 20%. Turklāt Covid-19 ietekmē strauji mainījies palīdzības saņēmēju īpatsvars – palīdzība daudz vairāk nepieciešama ģimenēm ar bērniem, jo pandēmijas laikā viens no apgādniekiem vai pat vienīgais apgādnieks palicis bez darba un samazinājušies ģimeņu ieņēmumi. Latvijas iedzīvotāju saziedotās pakas būs liels atspaids šīm ģimenēm grūtībās,” saka Agita Kraukle, pārtikas bankas Paēdušai Latvijai vadītāja.

Kopš 2016. gada par pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” partneri kļuvis lielveikalu tīkls Rimi, divreiz gadā aicinot piepildīt pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem ģimenēm. Kopš pirmās akcijas šādi izdevies palīdzēt vairāk nekā 15 000 ģimenēm visā Latvijā. 

“Šis gads mums visiem ir bijis izaicinājumu pilns, un daudzām Latvijas ģimenēm Covid-19 realitāte ir bijusi ļoti skaudra, tāpēc sabiedrības atbalstam šoreiz ir īpaša nozīme. Rimi katru mēnesi veic arī savus pārtikas ziedojumus Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas bankai ar atbilstošiem un ilgiem derīguma termiņiem, nodrošinot palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Esam gandarīti, ka arī mūsu klienti ar lielu atsaucību uztver aicinājumu piedalīties kampaņā “Paēdušai Latvijai” un  palīdzēt tiem, kuriem klājas grūtāk. Patiesi ceram, ka visiem kopā mums izdosies pārvarēt šo grūto laiku,” pauž Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izklaidējošus un izglītojošus pasākumus. Lielveikalu tīkls Rimi ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs un partneris.

 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI