DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Pārtikas paku piegāde uz mājām - atbalsts senioriem un ģimenēm pandēmijas laikā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Aizvadītajā gadā Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” sāka pārtikas paku piegādi uz mājām trūkumā vai pēkšņā nelaimē nonākušiem cilvēkiem un ģimenēm, kas veselības vai citu ierobežojumu dēļ nevar ierasties ziedojumu izdales punktā. Ar kopbraukšanas platformas Yandex Go atbalstu, nogādājot pārtikas pakas līdz mājokļu durvīm, palīdzēts jau teju 200 ģimenēm, kas dzīvo Rīgā un tās apkaimē. 

Visbiežāk pārtikas pakas ar piegādi uz mājām nodotas vientuļiem senioriem ar ierobežotām pārvietošanās spējām, kā arī ģimenēm ar bērniem, kuru vecāki nevar ierasties ziedojumu izdales punktā, jo saskārušies ar veselības problēmām, atrodas pašizolācijā vai nevar atļauties uzticēt bērnu pieskatīšanu auklītei. Pandēmijas laikā pieprasījums pēc pārtikas pakām strauji audzis, - ārkārtas stāvokļa laikā pārtikas bankā saņemts pat par 20% vairāk pieteikumu. Turklāt vairāk nekā ierasts palīdzība bijusi nepieciešama ģimenēm ar bērniem, kurās viens vai abi no apgādniekiem palikuši bez darba, jo strādājuši nozarēs, kas cietušas pandēmijas laikā.

Piegādes uz mājām tiek veiktas, izmantojot kopbraukšanas pakalpojuma Yandex Go tarifu “Piegāde”. Braucienu izmaksas kompensē uzņēmums Yandex Go.

“Pandēmijas laikā iespēja nogādāt pārtikas pakas uz mājām ir bijusi ļoti vērtīga, jo atviegloja atbalsta sniegšanu sabiedrības grupām, kuras tika ietekmētas vissmagāk. Seniori, kuri ir Covid-19 riska grupa, varēja izvairīties no kontakta ar citām personām un neuzturēties publiskās vietās. Savukārt ģimenēm ar bērniem bija iespēja saņemt pārtikas produktus savā dzīvesvietā, kad valstī noteikto ierobežojumu dēļ nācās visu laiku pavadīt mājās, pieskatot bērnus, kuri nevarēja apmeklēt skolu vai bērnudārzu. Paredzam, ka rudenī un ziemā pieprasījums pēc pārtikas paku piegādes uz mājām atkal varētu augt,” stāsta Agita Kraukle, projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāja.

Sadarbību ar platformu plānots īstenot arī turpmāk, nogādājot pārtikas pakas cilvēkiem ar zemu ienākumu līmeni Rīgā un tās rajonā. Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" darbojas jau vairāk nekā 10 gadus, un šo gadu laikā ir izdalītas vairāk nekā 74 300 pārtikas pakas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI