DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. augustā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūrpolitika

KM un Liepājas dome vienojas par risinājumiem Liepājas teātra atbalstam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai pārrunātu iespējas Liepājas teātra finanšu situācijas stabilizēšanai, 5. augustā kultūras ministrs Nauris Puntulis un Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone uz sarunu aicināja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni un Liepājas teātra vadītāju Herbertu Laukšteinu. Puses vienojās par risinājumiem Liepājas teātra darbības nepārtrauktībai – teātra dalību Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā nākotnes kultūras piedāvājuma veidošanai un Liepājas domes atbalstu teātrim.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis: “Līdz šai dienai ir bijis daudz emocionālu izteikumu par Liepājas teātra tuvāku un tālāku nākotni, tāpēc bija svarīgi visiem apsēsties pie sarunu galda un turpināt aizsākto dialogu, balstoties uz aprēķiniem un argumentiem, kā arī skaidri iezīmēt potenciālos risinājumus. Jebkura kultūras iestāde veic ne tika radošo darbu, bet tā ir arī organizācija ar konkrētu juridisko statusu un saimniecisko darbību. Mēs nevaram skatīties uz procesiem, izslēdzot jebkuru no šīm pozīcijām. Šodienas sarunas laikā esam iezīmējuši divas būtiskas daļas – īstermiņa risinājumus finanšu situācijas stabilizācijai un atvērām diskusiju par teātra nākotni ilgtermiņa stratēģijas ietvaros. Otrais jautājums jāskata valsts un reģionu kultūrpolitikas kontekstā. Esmu gandarīts, ka visas iesaistītās puses ne tikai argumentēja, bet arī ieklausījās un ir vienoti pozīcijās, ka Liepājas teātris bija, ir un būs neatņemama Latvijas kultūrdzīves sastāvdaļa.”

Liepājas teātra vadītājs Herberts Laukšteins: “Šodienas sarunā gan no kultūras ministra Naura Puntuļa, gan Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša saklausīju solījumu, ka Liepājas teātris bija, ir un būs! Attiecībā uz politiķu piedāvātajiem risinājumiem teātra atbalstam – apņemamies izmantot iespēju pretendēt uz Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu, iesniedzot 6-8 projektus, kā arī sagatavot detalizētu teātra finanšu informāciju dotācijas saņemšanai.”

Jau ziņots, ka Liepājas teātris ir vienīgais profesionālais teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības, nevis valsts kapitālsabiedrība, tāpēc nav iespējams tiešā veidā saņemt finansējumu no KM, ko valsts aizņēmusies Covid-19 negatīvo seku mazināšanai - KM nevar sniegt teātrim līdzvērtīgu atbalstu kā valsts īpašumā esošajiem teātriem.

Jau ziņots, ka Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai kultūras nozarē, KM ir panākusi papildu finansējuma piešķīrumu VKKF, ar kura starpniecību tiks īstenotas vairākas jaunas mērķprogrammas jaunu kultūras vērtību radīšanai. Jaunajās mērķprogrammās projektus varēs pieteikt gan valsts, gan pašvaldību kultūras institūcijas, kā arī uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas.

Liepājā darbojas 2 profesionālie kolektīvi – Liepājas teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības kapitālsabiedrība, un valsts kapitālsabiedrības statusā esošais VSIA “Liepājas Simfoniskais orķestris.” Ekonomikas krīzē, kas Latviju skāra 2009. gadā, valsts KM personā uzņēmās atbildību par Liepājas Simfoniskā orķestra turpmāko darbību, savukārt Liepājas pašvaldība – par Liepājas teātri.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU