DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Tiks atklāta izstāde "Brīvības čuksti: Latvijas neatkarības zaudēšana un atgūšana. 1940/1990"

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2020. gada 11. augustā plkst. 10.00 no rīta,  piedaloties LR aizsardzības ministram Artim Pabrikam un NBS vadībai, tiks atklāta izstāde ,,Brīvības čuksti: Latvijas neatkarības zaudēšana un atgūšana. 1940/1990”.

1940., 1945. un 1990. gads bija liktenīgi pagrieziena punkti Latvijas valsts un tautas vēsturē, taču mūsdienu Latvijas sabiedrībā joprojām norit  viedokļu polarizācija attiecībā uz šo vēstures periodu.  Kamēr viena sabiedrības daļa nosoda noziedzīgo valsts okupāciju un tās sekas, cita sabiedrības daļa šo faktu noliedz, vai arī neuzskata par nozīmīgu.

Latvijas Kara muzeja uzdevums ir radīt un vairot valstiskām vērtībām atbilstošas informatīvās telpas klātbūtni un pieejamību. Izstādes autori ar trāpīgi atlasītiem eksponātiem - simboliem centīsies apmeklētājos radīt emocionālu pārdzīvojumu un reizē arī izpratni par Latvijas valsts un tautas vēstures izšķirošajiem notikumiem, par to, cik veikli dažādas totalitāras varas spēja manipulēt ar brīvības jēdzienu, kā arī likt mūsdienu apmeklētājam aizdomāties par saviem šīsdienas brīvību veidojošajiem atribūtiem.Šī izstāde ir veltīta valstiskas un individuālai brīvības zaudēšanai, un tās atkalatgūšanai pagājušā gadsimta 40.–90. gados.

2020. gada augustā aprit simts gadu kopš parakstīts miera līgums starp Latviju un Padomju Krieviju. Šī dokumenta ratificēšana noslēdza Neatkarības karu, sekmēja Latvijas starptautisko atzīšanu un uzsāka pāreju uz miera laika dzīvi. Tomēr juridiskie mehānismi, kas garantē mūsu drošību, labklājību un brīvību ir ārkārtīgi trausli un nepastāvīgi. Tam apliecinājums ir mūsu pašu nesenā vēsture – Latvijas tautas traģiskā brīvības zaudēšana 1940. gada vasarā.

Mūsdienās, kad kopš valstiskās neatkarības atgūšanas ir pagājuši jau 30 gadi, varētu šķist, ka brīvība ir kaut kas pašsaprotams un garantēts. Tomēr tas tā nav un nekad arī nebūs. Par spīti visiem labskanīgajiem saukļiem nedz valstiska, nedz individuāla brīvība nevienam nepienākas no dzimšanas.

Aicinām izstādes apmeklētājus ievērojot valstī noteikto sanitāro protokolu un distancēšanos.

LKM publicitātes foto

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI