DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bruņoto spēku komandieris apmeklē militārās mācībās „Baltic Zenith 2020/Tobruq Arrows 2020”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Armīns Janiks

Šodien, 10. jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile) un  ASV Armijas Eiropā Armijas Nacionālās gvardes komandiera vietnieks ģenerālmajors Džo Džerards (Joe Jarrard) apmeklēja militārās mācībās „Baltic Zenith 2020/Tobruq Arrows 2020”.

Militārās mācības „Baltic Zenith 2020/Tobruq Arrows 2020” norisinās no 1. jūnija līdz 20. jūnijam, Nīcas novadā poligonā „Jūrmalciems” un Pāvilostas novada, Vērgales pagastā poligonā “Šķēde” un to laikā Latvijas un sabiedroto karavīri pilnveido iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem.

Mācībās kopā piedalās aptuveni 250 dalībnieki, tostarp karavīri, zemessargi un civilie darbinieki no Gaisa spēkiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes, kā arī ASV un Lietuvas bruņotajiem spēkiem.

Mācību mērķis ir profesionāli sagatavot tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu „RBS-70”, „Grom”, „Stinger” un „Avenger” speciālistus, veicot praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa gaisa mērķiem.

Pirmo reizi Latvijas organizētās ikgadējās pretgaisa aizsardzības mācības “Baltic Zenith” tiek apvienotas ar starptautiskajām militārajām mācībām “Tobruq Arrows”, kas ir daļa no starptautiskajām taktiskajām militārajām mācībā “Tobruq Legacy”, kas šogad norisinās Lietuvā.

Mācību laikā Jūras spēku kuģis A-90 “Varonis” nodrošina drošību mācību norises vietā Baltijas jūras teritoriālajos ūdeņos.

Lai  ievērotu Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās drošības prasības, mācību dalībnieki, kas Latvijā ieradušies no ārvalstīm, 14 dienas pirms ierašanās mācību vietā ievērojuši pašizolāciju vai veikuši veselības pārbaudes  un mācību laikā  uzturas poligona teritorijā ievērojot epidemioloģiskās drošības  noteikumus.

Mācību norises laikā mācību dalībnieki ir sadalīti vairākās grupās dažādās mācību norises vietās.

Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāns 2012. – 2024. gadam kā vienu no prioritātēm paredz pretgaisa aizsardzības spēju attīstīšanu.

Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljons ir bruņoto spēku vienības, kas specializētas pretgaisa aizsardzības uzdevumu veikšanā.

2017.gada 26. septembrī Ministru kabinets apstiprināja jauna pretgaisa aizsardzības poligona izveidi Jūrmalciemā, Nīcas pagastā. Savukārt 2019.gadā Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions pirmo reizi Jūrmalciema poligonā organizēja kaujas šaušanas mācības ar pretgaisa aizsardzības sistēmām. Iepriekš Nacionālo bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības mācības norisinājušās tikai Šķēdes militārās aviācijas poligonā. Lai nodrošinātu atbilstošu vietu drošai pretgaisa aizsardzības šaušanai, Aizsardzības ministrija rosināja veidot alternatīvu militārās aviācijas poligonu Jūrmalciemā, kas tika atzīts par piemērotāko alternatīvu Šķēdes militārajam poligonam. Jūrmalciema poligonā ir iespējams izveidot pretgaisa aizsardzības mācību šaušanai nepieciešamos sauszemes, jūras un gaisa telpas parametrus. Jūrmalciema sauszemes teritorija ir piemērota pretgaisa aizsardzības mācību drošas šaušanas pozīcijai, kā arī tā ir maz apdzīvota teritorija, kas atbilst pretgaisa šaušanas drošības risku novērtējumam.

Liepājas, Nīcas, Pāvilostas un Rucavas novadu iedzīvotāju ievērībai!

Jūras un gaisa drošības zonas mācību laikā ir slēgtas saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu prasībām, un ievērojot noteiktās drošības prasības, ir ierobežota pārvietošanās gar Baltijas jūras piekrastes zonu Jūrmalciema poligona robežās. Iebraukšana poligonos ir ierobežota.

Mācību laikā tiek ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi, lai neradītu kaitējumu iedzīvotājiem un apkārtējai videi, un mācību norise ir saskaņota ar attiecīgajām pašvaldībām.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija un Instagram kontā Latvijas_armija.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU