DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Vasarā bērni gūst traumas ar neatgriezeniskām sekām

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti nereti savā darba ikdienā, īpaši vasaras periodā, saskaras ar paaugstinātu bērnu traumatismu. Lielākajā daļā gadījumu šīs traumas varēja nenotikt, ja ievērotu piesardzību un rūpētos par drošību. Vienlaikus nākas atgādināt, ka tieši BKUS ir vieta, kur bērniem sniedz palīdzību smagu traumu gadījumos visu diennakti.

Īpaši bīstamas bērniem ir traumas, kas iegūtas, piemēram, lietojot zāles pļaušanas tehniku. Traumas ir ļoti smagas, un ne vienmēr iespējams veikt pirkstu replantācijas, jo audi tiek sadragāti. Ārsti ir izstrādājuši darbības algoritmu un spēj nodrošināt akūtu mikroķiruģisku palīdzību bērniem: nodrošinot neatliekamu amputēto segmentu replantāciju kā arī defektu rekonstrukcijas.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu plastikas un rokas ķirurgs Dzintars Ozols: “Zāles pļaušanas tehnika izraisa ļoti smagas traumas, bieži ir gadījumi, kad amputēto segmentu replantācija nav iespējama. Ir gadījumi, kad izdodas saglābt sadragātās plaukstas vai kājas, veicot mikroķiruģisku audu pārstādīšanu un rekonstrukciju. Esam izstrādājuši un strādājam saskaņā ar mikroķiruģisko traumu protokolu, lai palīdzētu ikvienam bērnam. Tomēr bez sekām tas nepaliek, tādēļ piesardzībai ir jābūt par prioritāti katrā ģimenē, kurā aug mazi bērni.”

Šobrīd bērns pēc traumas ir atlabis un tiek plānota viņa izrakstīšana no stacionāra, izdevās saglābt plaukstas būtiskākās funkcijas – satvēriens un jušana. Lai gan pilna rehabilitācija aizņems ilgstoši vismaz pusgadu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU