DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

IDB nodevis kriminālprocesu par divu Valsts policijas amatpersonu veiktu kukuļņemšanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir veicis izmeklēšanu kriminālprocesā pret divām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām, kuras, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja un pieņēma kukuli vairāku simtu eiro apmērā no kāda transportlīdzekļa vadītāja par administratīvo pārkāpumu ceļu satiksmē nenoformēšanu.

Transportlīdzekļa vadītājs bija pieļāvis vairākus pārkāpumus, tajā skaitā vadīja transportlīdzekli bez vadītāja apliecības, un veiktās izmeklēšanas rezultātā Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret šīm divām amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu un pret privātpersonu (transportlīdzekļa vadītāju) – par kukuļa došanu.

Abas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas tiek atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas par kukuļņemšanu. Turklāt viena no amatpersonām kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto arī Krimināllikuma 233. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, proti, par šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks uzskata: “Lai gan jau daudzus gadus Latvijā notiek darbs pie kukuļošanas gadījumu, kas ir saistīti ar administratīvo pārkāpumu nenoformēšanu ceļu satiksmē, skaita samazināšanas un izskaušanas, tomēr joprojām ir iedzīvotāji, kuri ir gatavi dot kukuļus, un ir valsts amatpersonas, kuras ir iesaistītas ceļu satiksmes nodrošināšanā, un kuras bailes no iespējamā soda tomēr neattur no kukuļņemšanas lielākā vai mazākā apmērā.”

“Ik gadu Iekšējās drošības birojs atklāj, izmeklē un nodod kriminālvajāšanas uzsākšanai ievērojamu skaitu amatpersonu veiktas kukuļņemšanas gadījumu, un ceram, ka sadarbībā ar tiesu varu, piemērojot par vainīgām atzītajām amatpersonām noziedzīgajam nodarījumam atbilstošus soda mērus, mums izdosies sasniegt mūsu kopīgo mērķi un atturēt citas amatpersonas no līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas,” turpina V. Mūrnieks.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Pateicoties Iekšējās drošības birojā izveidotajai kompetentajai komandai, kā arī pieaugošai plašas sabiedrības informētībai par šīs iestādes darbu, ar katru gadu palielinās gan IDB darba apjoms, gan rezultāti. 2019. gadā Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanu veica 219 kriminālprocesos, turklāt izmeklējamās lietas kļūst apjomīgākas un sarežģītākas, līdz ar to izmeklēšanā tiek ieguldīti aizvien lielāki darba resursi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU