DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Par košo meiteni Aleksu un Valsts prezidentu, kuram skolas laikā arī kādreiz gribējās paslinkot

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

24.maijā, plkst. 13.30, pie Latvijas televīzijas skatītājiem dosies projekta *PuMPuRS raidījuma KLASE noslēdzošā epizode, kuras laikā neaizmirstamu tikšanos piedzīvos Smiltenes tehnikuma 3. kursa audzēkne Aleksa, kļūstot par īpašo viešņu Rīgas pilī.

Aleksas ārējais izskats, košais grims un mainīgās matu krāsas, zīmējumi uz sejas un rokām bieži rada maldinošu priekšstatu apkārtējiem, liekot domāt, ka meitene ir noteikumu pārkāpēja, narkomāne, nesekmīgā, katrā ziņā tāda, kura nav vēlama. Vai savādāks tiešām nozīmē nepareizs?

Valsts prezidents Egils Levits sarunā ar Aleksu atzīst, ka cilvēka dzīvē izaicinošākais un grūtākais ir pusaudža vecums, kad no bērna jākļūst par jaunieti un pieaugušo.

Noslēdzošā projekta PuMPuRS veidotā raidījuma KLASE epizode ēterā būs skatāma 24.maijā, plkst. 13.30, LTV 1.

Trīs sezonu garumā raidījumā KLASE savus ļoti personīgos un dziļos stāstus ir atklājuši 36 skolēni no visas Latvijas. Diskusijās par dzīvi un to, ko vecākiem vai skolotājiem parasti nestāsta, ir piedalījušies vairāk nekā 150 jaunieši. Iedvesmot palīdzējušas sabiedrībā zināmas personības un eksperti.

Atklāti un bez aizspriedumiem tika aktualizēti un analizēti dažādi riski, kas ietekmē jauniešu dzīvi un dažkārt traucē iegūt izglītību - mācību grūtības, aizņemtība, atkarības, vardarbība, atbalsta personu trūkums, ģimenes attieksme u.c. faktori. No ziliem matiem un vēlmes atšķirties līdz stundu bastošanai un drauga nāvei. No dzīves ar vecākiem alkoholiķiem līdz dzīvei bez vecākiem.

“Lai gan ar noslēdzošo TV raidījuma KLASE epizodi uz laiku atvadīsimies no televīzijas skatītājiem, arī turpmāk projekta PuMPuRS atbalsts, lai mazinātu priekšlaicīgus mācību pārtraukšanas riskus, būs pieejams vispārizglītojošo skolu 5.-12. klašu skolēniem, kā arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem,” stāsta projekta PuMPuRS vadītāja Inese Vilāne. “Sakām lielu paldies visiem raidījuma ekspertiem un viesiem, kuri ir dalījušies pieredzē un pamanījuši jauniešos viņu stiprās puses, ieklausījušies un atbalstījuši, nevis nosodījuši.”

*Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) īstenotais Eiropas Sociālā fonda projekts  Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, lai mazinātu to skolēnu un jauniešu skaitu, kuri pirms laika pārtrauc mācības. 

PAMANI. IEKLAUSIES. ATBALSTI

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU