DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
2
2

BKUS piedāvā konsultācijas vecākiem par Covid-19

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Turpinoties Covid-19 pandēmijas stāvoklim pasaulē, šobrīd vēl aizvien ir pārāk maz zināmā par slimības norises gaitu, ilgtermiņa iznākumiem un attīstības dinamiku, īpaši tas attiecināms uz bērniem. Pašreiz ir zināms, ka bērni, tāpat kā pieaugušie, inficējas ar SARS-CoV-2, bet bērniem gan infekcijas norise, gan simptomi ir atšķirīgi no pieaugušiem.

Bērniem Covid-19 simptomi var noritēt atšķirīgi no pieaugušajiem – ir vieglākas norises “klasiskās” pieaugušo klīniskās pazīmes kā drudzis, klepus un elpošanas grūtības, bet biežāk nekā pieaugušajiem var būt sastopamas slikta dūša, vemšana, caureja. Iespējamas arī citas slimības  pazīmes, kurus pašiem bērniem ir grūti aprakstīt vai viņu vecākiem pamanīt - muskuļu sāpes, nogurums, galvassāpes. Joprojām īpaši neskaidra ir bērnu loma vīrusa transmisijas procesā, kā arī nepieciešamais laiks līdz pilnīgam izveseļošanās brīdim.

Jana Pavāre, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre, Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece: “Covid-19 ir jauna infekcija gan priekš Latvijas medicīnas aprūpes darbiniekiem, gan bērnu vecākiem. Ņemot vērā Bērnu slimnīcas speciālistu starptautisko sadarbības tīklu, ik dienu veikto jaunāko publikāciju ekspertīzi un kritiski analītisku izpēti, pie mums pašreiz ir koncentrētas jaunākās zināšanas par Covid-19 ārstniecību un aprūpi bērniem.”

BKUS speciālistu telefona konsultācijas var saņemt:

  • ģimenes ārsti, kuru aprūpē ir Covid-19 bērna vecuma pacienti
  • Covid-19 bērna vecuma pacientu vecāki

Konsultācijas pieejamas par visiem neskaidrajiem jautājumiem, kas skar:

  • slimības norisi
  • nepieciešamos pasākumus atveseļošanās periodā
  • rekomendācijas turpmākai novērošanai – īpaši pacientiem ar hroniskām saslimšanām

Konsultatīvais tālruņa numurs: 25680033 (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00)!

Ja tālruņa līnija ir aizņemta, lūdzu, nesatraukties – Jums atzvanīs, jo visticamāk šajā brīdi notiek konsultācija par citu pacientu.

 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru

Covid-19 

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. Iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

 

 

 

 

 

 Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot 
Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU