DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Ārkārtējās situācijas pašvaldību saistošos noteikumus publicē "Latvijas Vēstnesī"

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

15. aprīļa oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidienā publicēts tieslietu ministra Jāņa Bordāna rīkojums, lai atvieglotu pašvaldībām likuma “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” 36. panta pirmajā daļā noteiktā uzdevuma izpildi.

Jaunā likuma 36. pants paredz, ka Republikas pilsētas domes un novada domes saistošos noteikumus, kas izdoti, lai noteiktu ārkārtējās situācijas laikā īstenojamos pasākumus, un to paskaidrojuma rakstu publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā.

Šodien izsludinātajā rīkojumā noteikta atvieglojumu piemērošana to novada domju saistošo noteikumu publikācijai oficiālajā izdevumā, kuri izdoti ārkārtējās situācijas laikā īstenojamo pasākumu noteikšanai. Tas paredz, ka novada dome par saistošo noteikumu un to paskaidrojuma raksta publikāciju oficiālajā izdevumā maksā Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumu Nr. 65 "Oficiālo publikāciju noteikumi" 2. pielikuma 18. punktā noteikto maksu, bet ne vairāk par 75 eiro par vienu novada domes saistošo noteikumu un tā paskaidrojuma rakstu. 

Maksas atvieglojumu piemēro, ja novada dome, iesniedzot publicēšanai grozījumus saistošajos noteikumos, vienlaikus iesniedz grozīto saistošo noteikumu konsolidēto redakciju WORD formātā (ar datnes paplašinājumu ".docx"), kurā ietverti arī publicēšanai iesniegtie grozījumi.

Šajā rīkojumā paredzēto oficiālās publikācijas maksas atvieglojumu nepiemēro novada domēm, kuru saistošo noteikumu konsolidāciju saskaņā ar savstarpēji noslēgto līgumu par saistošo noteikumu sistematizēšanu tiesību aktu portālā likumi.lv nodrošina oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”.

  • Kontaktinformācija saistošo noteikumu iesniegšanai: na@lv.lv, tālr. 67298833
  • Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties: 67898741.
Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. Iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

 

 

 

 

 

 Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot 
Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU