DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide

Krīzes situācijā namu pārvaldniekiem ir jānodrošina piekļuve sakaru tīkliem daudzīvokļu ēkās

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina namu pārvaldniekus un apsaimniekotājus sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem nodrošināt elektronisko sakaru operatoriem piekļuvi elektronisko sakaru tīkliem, kas atrodas daudzīvokļu māju iekšienē.

“Operatīva piekļuves nodrošināšana pie sakaru tīkliem un iekārtām daudzīvokļu māju iekšienē ir īpaši svarīga šobrīd, kad saziņa ar tālruņu un interneta starpniecību pieaug. Sakaru pakalpojumu sniedzēji iedzīvotājiem nodrošina arī televīzijas pakalpojumu, kas ir svarīgs informācijas avots šajos ārkārtas apstākļos. Interneta un televīzijas pakalpojumu pieejamība ir būtiska, lai varam šodien rūpēties par sabiedrības drošību. Redzam – šajās dienās internets un citi sakaru pakalpojumi ir kritiski svarīgs komunikācijas līdzeklis ne vien saziņai ar tuviniekiem un ārstiem, darbam attālināti, vai maksājumu veikšanai, iegādājoties pirmās nepieciešamības preces, bet arī informētībai par notiekošo valstī,” norāda SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis. 

Namu pārvaldnieku apkalpošanas centri vienlaikus ir kontaktu punkts, kas sadarbībā ar elektronisko sakaru operatoriem nodrošina piekļuvi daudzīvokļu ēkās. Daudzīvokļu ēku pagrabos, bēniņos, kāpņu telpās ir atrodamas operatoriem piederošās iekārtas, ierīces un kabeļi. Bojājumu vai avārijas gadījumā piekļuve tiek apgrūtināta, jo telpas ir slēgtas.

Kā rezultātā SPRK aicina:

  • problēmu gadījumos māju iedzīvotājiem sazināties ar operatoru telefoniski. Vienlaikus informēt par esošajām ēku ārdurvju, pagrabu, bēniņu atslēgām, kas iespējams ir pieejamas, piemēram, mājas vecākajam;
  • namu pārvaldniekiem iespēju robežās ieviest atsevišķu tālruņa numuru saziņai ar operatoriem, kā arī automātisko atbildētāju – zvana atzvanam;
  • kopīgi sadarbojoties ar māju iedzīvotājiem, operatoriem un māju pārvaldniekiem rast risinājumu problēmas novēršanai, piemēram, atslēgu nogādei bezkontakta veidā, izmantojot mājas iedzīvotāju pasta kastītes.

SPRK aicina atsaukties elektronisko sakaru komersantus par avārijas un bojājumu gadījumiem, kad piekļuve tīklam interneta un televīzijas pakalpojuma nodrošināšanai, ir liegta. SPRK izvērtēs saņemto informāciju un nepieciešamības gadījumā informēs atbildīgās valsts vai pašvaldības struktūras.

Lūdzam par šiem gadījumiem ziņot, rakstot uz: piekluve@sprk.gov.lv

Ja sociālajos tīklos ir redzami gadījumi, kuros iedzīvotājiem nākas saskarties ar interneta piekļuves problēmām, aicinām dalīties ar ierakstiem, pieminot ziņās SPRK. Tas nodrošinās iespēju ātrāk apzināt situācijas nopietnību.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU