DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem

No kreisās: Ģirts Salmiņš (BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs), Ernests Štekels (BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs), Jurgen Runk (Tallinas bērnu slimnīcas neiro-ortopēdijas nodaļas ārsts), Jana Kritt (Tallinas bērnu slimnīcas neiro-ortopēdijas nodaļas vadītāja), Uldis Bergmanis (BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs).

Bērnu slimnīcas ārsti veikuši sarežģītu operāciju neiroortopēdijā, kas būtiski palīdz cerebrālās triekas pacientiem – atvieglo viņu ikdienas stāvokli, mazina sāpes, risina kopšanas grūtības un mazina ķermeņa disbalansu, līdz ar to tiek atvieglota viņu ilgstošā atrašanās ratiņkrēslā.

Jau kopš 2011. gada Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti mērķtiecīgi ieguvuši jaunas zināšanas, lai Latvijā veiktu arvien sarežģītākas operācijas neiroortopēdijā. Tiem pacientiem, kuriem bija uzstādītas diagnozes, kas saistītas ar kustību traucējumiem, kā rezultātā nepieciešama sarežģītāka operācija, bija jādodas uz ārstniecības iestādēm ārpus Latvijas.

Lai iegūtu jaunas zināšanas neiroortopēdijā, BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs Uldis Bergmanis ir stažējies “Gillette” Bērnu slimnīcā (ASV) un “Charite” klīnikā (Berlīne). “Charite” ir viena no lielākajām universitātes slimnīcām Eiropā, klīnikas ārsti saņēmuši vairākas Nobela prēmijas medicīnā.  

 “Apmācību mērķis bija iegūt papildu zināšanās, lai ikdienas darbā Bērnu slimnīcā varētu veikt arvien sarežģītākās manipulācijas, kas ļoti nepieciešamas mazajiem pacientiem. Iegūtās zināšanas ļāvušas šāda augsta sarežģītības līmeņa operācijas tagad veikt arī bērniem Latvijā, kas līdz šim nebija pieejamas,” komentē BKUS ārsts Uldis Bergmanis.

Pacientiem, kuriem bija vajadzīga šāda veida operācija, bija jādodas ārpus Latvijas, kas ārstēšanos krietni sadārdzina. Pēdējo 2 gadu laikā ir uzkrāta plaša pieredze, lai veiktu arvien sarežģītākas operācijas neiroortopēdijā. Notikusi arī ciešāka sadarbība starp slimnīcām Baltijas valstīs, BKUS ārsti – Uldis Bergmanis un Ģirts Salmiņš stažējušies Tallinas Bērnu slimnīcā. Bet šogad Bērnu slimnīcā Latvijā jau ir veiktas divas operācijas neiroortopēdijā ārsta Bergmaņa vadībā, kurās savukārt asistēja kolēģi no Tallinas Bērnu slimnīcas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU