DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sumina pirmo dzimušo mazuli Balvu novadā – puisīti Albertu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Foto: Domes priekšsēdētājs, Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja kopā ar mazo Albertu un viņa vecākiem.

Bērniņa ienākšana ģimenē vecākiem un tuviniekiem ir īpašs notikums, katrs jaundzimušais ir svarīgs arī Balvu novada pašvaldībai, bet jo īpaši tiek sumināts tas mazulis, kurš piedzimst katra gada sākumā un ir pirmais novadā dzimušais.

Šogad šī patīkamā vēsts atnāca 13.janvārī, kad pasaulē nāca Alberts Bačuks. Puisēna vecāki ir Alise un Andris Bačuki, kuriem šis ir pirmais bērniņš. Kā atklāja vecāki, Alberts piedzima plkst.14.30, 58 cm garš un 3,950 kg smags. Bet vārds izvēlēts rūpīgi pētot kalendāru, ar domu, ka tam jāsākas ar burtu A, tāpat kā vecākiem. No izvēlētajiem variantiem, satiekot Albertu, šis vārds licies vispiemērotākais, tādēļ arī izvēlēts.

Turpinot iesākto tradīciju, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs  un Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska devās svinīgi sveikt pirmo novadā dzimušo bērniņu un viņa vecākus, kuri dzīvesvietu ir deklarējuši Balvu novadā.

“Patiess prieks par šo notikumu! Tagad jums ir pienākums ne tikai vienam pret otru, bet arī pret dēliņu, kuram jāvelta gan laiks, gan mīlestība. Lepojamies ar jauno novadnieku!” teica A.Pušpurs, novēlot vecākiem izturību un savstarpēju mīlestību.

Savukārt Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja izsniedza mazā Alberta pirmo dokumentu – Dzimšanas apliecību, un vēlēja puisēnam augt par īstenu Latvijas un novada patriotu!

Pirmais Balvu novada mazulis ir piedzimis SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Balvu slimnīcas Dzemdību nodaļā, kur mazos bērniņus un jaunās māmiņas sagaida augsti profesionāls un laipns personāls, mājīgas telpas, ģimeniska attieksme. Ne velti uz Balviem mazuļus laist pasaulē brauc māmiņas ne tikai no pašu un kaimiņu novadiem, bet arī no Rēzeknes, Daugavpils un pat Rīgas.

Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā 2019.gadā reģistrēti 103 mazuļi (55 meitenes un 48 zēni). No kopējā jaundzimušo skaita Balvu novadā deklarēti 78 jaundzimušie, kas ir par 24 bērniņiem mazāk kā 2018.gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU