DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
2
2

Rīgā top moderns “ceturtās paaudzes” multifunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

1.novembrī plkst.10:00 Rīgā, Katoļu ielā 22/24, kur top jauns un moderns “ceturtās paaudzes” multifunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs “Senrīga”, Rīgas domes pārstāvji, Rīgas pašvaldības sociālās sistēmas vadība, Brēmenes Samariešu apvienības un Latvijas Samariešu apvienības pārstāvji svinīgi ieraks laika kapsulu un reizē iezīmēs arī spāru svētkus.

Jaunajā centrā četros stāvos izvietotas 42 vienvietīgas un 34 divvietīgas istabiņas. Uzsvars likts uz ģimenisku pieeju, dienas ritmu kā mājās, katrā stāvā būs ziemas dārzs un koptelpas, kā arī tiks izveidots atsevišķs dzīvojamo telpu stāvs cilvēkiem ar demenci.

“Šajā ģimenes tipa aprūpes centrā cilvēki varēs dzīvot kā mājas un vienlaikus uz vietas saņemt visus nepieciešamos ikdienas un veselības aprūpes pakalpojumus. Cilvēki dzīvos nevis palātās, bet ergonomiski pielāgotās istabās. Uz vietas būs viss: masieris, frizieris, fizioterapeits un viss pārējais, kas nepieciešams seniora ikdienai.  Būs telpas laika kopīgai pavadīšanai,” stāsta Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš. “Šādi centri Eiropā un pasaulē ir ierasta prakse – tas ir pavisam cits domāšanas veids un arī pavisam cits serviss, ko saņem seniors. Vecums tiek uztverts kā dabiska dzīves sastāvdaļa un sociālās aprūpes centrs tur nav biedējoša iestāde, bet gan mājīgs, ērts apartaments, kur cienīgi pavadīt savas vecumdienas,” piebilst A.Bērziņš.

Sabiedrības novecošana ir globāla problēma. Cilvēki dzīvo ilgāk, kopumā arī veselīgāk un no vienas puses tas ir labi. Tomēr statistika rāda, ka tuvākajās desmitgadēs cilvēku skaits vecuma grupā 80+ pieaugs no 4,9% šobrīd līdz 13%. Pēc prognozēm Latvija kļūs par superveco nāciju ap 2035. gadu, kad vairāk kā 30% iedzīvotāju būs vecuma grupā 65+. Mūsdienās ir dažādi risinājumi, lai dodu iespēju katram iespējami ilgi dzīvot un ar cieņu novecot savās mājās. Taču tas nenozīmē, ka nebūs aprūpes centru. Tie ir un vienmēr būs, jo aprūpes centros ir citi resursi, lielākas iespējas un vienmēr būs cilvēki, kuriem tas tomēr būs nepieciešams.

Latvijas Samariešu apvienība ir organizācija, kas meklē iespējas, lai mūsu sirmie tuvinieki varētu dzīvot vecumdienas cieņpilni, saņemot visu nepieciešamo aprūpi. Samariešu apvienība uzsākusi jauna, moderna sociālo pakalpojumu centra būvniecība Rīgā, lai mainītu uzskatus Latvijā par sociālās aprūpes iestādēm.

Centra izveidē tiks ieguldīti 4,2 miljoni eiro, kas ietver Vācijas Samariešu organizācijas līdzekļus, bankas un Attīstības finanšu institūcijas “Altum” aizdevumus.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU