DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. augustā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs tiksies ar “Latvijas Pilsoniskās alianses” pārstāvjiem

Pirmdien, 19.augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvjiem, lai pārrunātu nevalstiskā sektora iesaisti Nacionālās drošības koncepcijas izstrādē, kā arī visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas un valsts aizsardzības mācības ieviešanā.

“Nevalstiskajam sektoram ir būtiska loma Latvijas aizsardzības stiprināšanā. Sadarbojoties ar biedrībām politikas plānošanā un īstenošanā, spējam precīzāk identificēt izaicinājumus un rast tiem labākos risinājumus,” uzskata aizsardzības ministrs A.Pabriks

“Latvijas Pilsoniskā alianse” ir lielākā organizācija nevalstiskā sektora interešu aizstāvībai Latvijā. Tā pārstāv 70% no Latvijas nevalstisko organizāciju biedriem ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un veidot labvēlīgu vidi biedrību darbībai. “Latvijas Pilsoniskās alianses” darbības virzieni ir: pilsoniskās sabiedrības un nevalstisko organizāciju interešu aizstāvība un to finanšu pieejamības veicināšana, nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšana, kā arī to darbības skaidrošana un popularizēšana sabiedrībā.

Jau ziņots, ka šī gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanās instrumentus krīzes gadījumiem.

Savukārt 2. aprīlī Ministru kabinets atbalstīja visaptverošas valsts aizsardzības jautājumu koordinācijas darba grupas izveidi, par tās vadītāju ieceļot Ministru prezidenta biedru, aizsardzības ministru A.Pabriku un piešķirot viņam pilnvaras vadīt un koordinēt visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā.

Visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanas sākotnējā posmā plānots fokusēties uz militāro spēju attīstību un aizsardzības stratēģiju pilnveidošanu, sadarbības sekmēšanu starp privāto un publisko sektoru aizsardzības jomā, valstiskuma pamatu pasniegšanu Latvijas skolās un sabiedrības izglītošanu, civilo aizsardzību, psiholoģisko aizsardzību, stratēģisko komunikāciju un tautsaimniecības noturību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU