DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Balvu novada pašvaldība sniegs atbalstu virpuļviesulī cietušajām saimniecībām

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Balvu novadu 6.jūlija pēcpusdienā skāra postošākā dabas stihija pēdējo gadu laikā, kurā virpuļviesulis nodarījis smagus zaudējumus četrām mājsaimniecībām Bērzpils pagastā. Dzīvojamām mājām norauti jumti ar visām spārēm, bojātas sienas, griestu segums un nogāzti koki. Vissmagāk cietusi bioloģiskā zemnieku saimniecība “Krastiņi”, kurā nopostītas pilnībā visas ēkas. Tāpat virpuļviesulis nodarījis lielus postījumus pašvaldības kapsētā un vairākos privātajos mežos.

Balvu novada pašvaldības vadība ir apsekojusi virpuļviesulī cietušās teritorijas un saimniecības, vizuāli novērtējusi radītos zaudējumus, kā arī tikusies ar saimniecību īpašniekiem, lai pārrunātu nesenos notikumus un pašvaldības iespējas palīdzības sniegšanā.

Šodien, 8.jūlijā, tika sasaukta Balvu novada domes ārkārtas sēde, kurā deputāti lēma par iespējamo pašvaldības palīdzības apmēru dabas stihijas postītajām mājsaimniecībām.

Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs pēc redzētā Bērzpils pagasta Golvaros atzīst, ka dabas spēks ir bijis milzīgs: “Pāris sekunžu laikā virpuļviesulis aiz sevis atstājis milzīgus postījumus. Tomēr pats galvenais, ka postošajā dabas stihijā necieta paši cilvēki. Pašvaldība tās iespēju robežās sniegs finansiālu atbalstu tiem, kuru saimniecības ir nopostītas. Bet aicinu arī iedzīvotājus būt atsaucīgiem un sniegt savu atbalstu – darbaspēka, materiālo vai finansiālo. Jebkura palīdzība šobrīd būs noderīga, lai likvidētu nelaimes sekas.”

Pamatojoties uz Balvu novada domes 2015.gada 12.februāra saistošajiem noteikumiem Nr. 8/2015 “Par sociālās palīdzības pabalstiem Balvu novadā”, Sociālā dienesta izveidotā Sociālo lietu komisija personai var piešķirt pabalstu līdz sešu Ministru kabineta noteikto minimālo mēnešu darba algu apmēram gadā.

Tuvākajā laikā tiks sasaukta minētā komisija, lai pieņemtu lēmumu par finansiālā atbalsta apjomu cietušajām saimniecībām.

Pašvaldība aicina arī iedzīvotājus iespēju robežās atbalstīt savus novadniekus!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU