DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents piedalās Latvijas simtgades jubilejai veltītās “Ģerboņu monēta” atklāšanā

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pirmdien, 2018. gada 22. oktobrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī piedalījās Latvijas simtgades jubilejai veltītās sudraba kolekcijas monētas “Ģerboņu monēta” atklāšanā.

“Uz jaunās kolekcijas monētas visu četru kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņi stāv līdzās. Tas ir skaists veids, kā apliecināt – mēs Latvijā esam vienoti dažādībā. Ikviens mūsu valsts novads ir neatņemama Latvijas daļa. Ar savām kultūrvēsturiskajām tradīcijām, tautastērpiem, dziesmām un dejām. Ar cilvēkiem un katram no novadiem piemītošajām atšķirībām, kas viena otru papildina, veidojot mūsu Latviju!”, uzsvēra Valsts prezidents.

Valsts prezidents atzīmēja, ka pirms dažiem gadiem, kad Latvija pievienojās eirozonai, daudzi cilvēki Latvijā bažījās, ka izzudīs mūsu skaistās un unikālās nacionālās naudas tradīcijas. Šodienas pasākums ir apliecinājums, ka šīm bažām nav pamata. Gluži pretēji, eiro monētas ar nacionālo dizainu nes Latvijas vārdu un identitāti plašāk nekā jebkad.

Valsts prezidents pateicās Latvijas Bankai, māksliniekiem un tēlniekiem, kas devuši savu ieguldījumu, lai Latvija 100. dzimšanas dienā varētu lepoties ar savu valsti un turpināt izcilās naudas tradīcijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI