DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Rīgas Dialogi 2018 - Eiroatlantiskā drošības kārtība jaunajā normalitātē” konferences ietvaros LĀI rīko publisko diskusiju: “Rietumi un Krievija jaunajā normalitātē.”

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rietumu un Krievijas attiecību attīstība, līdztekus vajadzībai veidot dialoga platformas, lai veicinātu abu pušu interešu piepildīšanu, ir visnotaļ ilgtspējīgs analīzes objekts gan politiķu un ekspertu lokā, gan plašākā sabiedrībā. Šķiet, ka Rietumu mēģinājumi starptautisko sadarbību veidot balstoties uz vienotu izpratni par fundamentālām pamatvērtībām un cilvēktiesībām ir pieredzējuši izgāšanos. 

Latvijas Ārpolitikas institūts kopā ar saviem sadarbības partneriem Frīdriha Eberta fondu, Kodoldraudu iniciatīvu (Nuclear Threat Initiative), Eiropas Līderības tīklu (European Leadership Network), Latvijas Dzelzceļu, un LDz loģistiku ikgadējās “Rīgas Dialogi 2018 - Eiroatlantiskā drošības kārtība jaunajā normalitātē” konferences ietvaros rīko publisko diskusiju: “Rietumi un Krievija jaunajā normalitātē.” Diskusija no plkst. 17:00 – 18: 30 norisināsies viesnīcā “Bergs”, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā.

Šī gada dialogu nosaukums apspēlē strīdīgu ideju par jaunas “normalitātes” izveidošanos Rietumu un Krievijas attiecībās. Diskusijas mērķis ir analizēt Krievijas un Rietumu politiskās, ekonomiskās un militārās attiecības, vienlaicīgi identificējot reālistiskākos sadarbības laukus īstermiņā un ilgtermiņā. Ņemot vērā sankciju-pretsankciju režīma radītās sekas un ekonomiskās starpatkarības samazināšanos, arvien nozīmīgāka kļūst nepieciešamība identificēt Rietumu un Krievijas mērķus un iespējas, kā arī šī brīža šķēršļus Rietumeiropas un Krievijas attiecību kontekstā.

Publiskās diskusijas dalībnieki pievērsīsies šādam jautājumu klāstam: Kas ir galvenās šī brīža aktualitātes Krievijas un Rietumu attiecību kontekstā? Kādas ir nozīmīgākās drošības un militārās tendences Eiroatlantiskajā zonā, īpaši Baltijas un Melnās jūras reģionos? Kādas ir iespējas un galvenie izaicinājumi ES un Krievijas ekonomiskajās attiecībās? Visbeidzot arī tīri praktiski raudzīsimies uz gaidāmajām pārmaiņām enerģētikas un transporta savienojumu kontekstā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU