DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Apbalvoti labākie Nordplus programmas projekti

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien, 24. novembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza Ziemeļu ministru padomes Nordplus programmas projektu kvalitātes balvas “Ziemeļu gaisma 2016”. Četrās nominācijās balvas saņēma deviņi labākie projekti, kuru īstenotāju vidū ir gan skolas, profesionālās izglītības kompetences centri un augstskolas, gan uzņēmums un sabiedriskā organizācija.

Konkursā varēja pieteikt projektus, kas īstenoti laika posmā no 2012. līdz 2015. gadam un kuri pieteikuma iesniegšanas  brīdī bija noslēgušies. Žūrija noteica labākos projektus jauniešu, pieaugušo un augstākās izglītības  nominācijās, kā arī apvienotajā Ziemeļu valodu un Horizontālās programmas projektu nominācijā.

"Ar balvu "Ziemeļu gaisma 2016" vēlamies pateikties Nordplus projektu īstenotājiem par kvalitatīvi un atbildīgi izstrādātiem un īstenotiem projektiem. Tajos ne tikai stiprināta sadarbība ar Baltijas un Ziemeļvalstu kaimiņiem, bet arī izstrādātas jaunas un uzlabotas esošās izglītības programmas, mācību un metodiskie materiāli, kā arī ieviesti dažādi radoši aspekti mācību procesā. Aicinām arī organizācijas, kurām vēl nav pieredzes Nordplus projektos, pieteikties programmas atbalstam, jo tā ir pagarināta līdz 2017. gadam," stāsta Elita Zondaka, aģentūras direktora pienākumu izpildītāja.

Balvas "Ziemeļu gaisma 2016" ieguvēji:

  • nominācijā "Labākais 2012. - 2015. gada projekts Jauniešu apakšprogrammā" - profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) "Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums" par projektu "Kompetenču attīstība  Baltijas jūras reģiona nākotnei", PIKC "Daugavpils tehnikums" par projektu "Skolotāju mobilitāte Baltijas valstu izglītības telpā" un Meirānu Kalpaka pamatskola par projektu "Mežs - atpūtai?";
  • nominācijā "Labākais 2012. - 2015. gada projekts Pieaugušo apakšprogrammā"- biedrība "Izglītības inovāciju pārneses centrs" par projektu "Sadarbība iedzīvotāju matemātikas prasmju sekmēšanai ilgtspējīgas attīstības un labklājības kontekstā", Jelgavas Amatu vidusskola par projektu "Pieredzes apmaiņa frizieru un drēbnieku studiju programmās starp Jelgavas, Klaipēdas un Pērnavas profesionālajām vidusskolām" un Jaunmoku pils par projektu "Pieredzes apmaiņa dabas un tai draudzīgu materiālu izmantošanas metožu pielietošanā pieaugušo mūžizglītībā";
  • nominācijā "Labākais 2012.-2015. gada projekts  Augstākās izglītības apakšprogrammā" – Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs par projektu "LU akadēmiskā personāla profesionālo prasmju paaugstināšana, īstenojot skolotāju mobilitāti Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātē" un Latvijas Kristīgā akadēmija par projektu "Klimata simboli mākslā un teoloģijā";
  • nominācijā "Labākais 2012. - 2015. gada projekts Ziemeļvalstu valodu un Horizontālajā apakšprogrammā" – Daugavpils Universitāte par projektu "Solis pretī Zviedrijai".

Laika posmā no 2012. – 2015. gadam Nordplus programmā projektus īstenojušas 88 institūcijas visā Latvijā par kopējo finansējumu 1 571 639 eiro. Visvairāk projektu īstenoti jauniešu un pieaugušo apakšprogrammās – attiecīgi 71 un 37. Īstenoti arī 23 augstākās izglītības projekti, deviņi Horizontālās apakšprogrammas projekti un četri Ziemeļvalstu valodu projekti. Latvija šajos projektos sadarbojusies ar Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Islandi, Dāniju un  tuvākajiem kaimiņiem - Igauniju un Lietuvu.

Latvijā Nordplus nacionālā informācijas biroja funkcijas pilda Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāka informācija par Nordplus programmu pieejama aģentūras mājaslapā vai Nordplus oficiālajā mājaslapā.

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU