DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Policija aicina jauniešus Helovīnu svinēt atbildīgi, bet pieaugušos būt saprotošiem

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Drošai Helovīnu svinēšanai Rīgas pašvaldības policija bērniem un viņu vecākiem sagatavojusi drošības līgumus, kurus ikviens tētis vai mamma var izdrukāt, lai interesantā veidā ar bērniem varētu pārrunāt drošības jautājumus un vienoties par to ievērošanu.

Lai gan Helovīns nav latviešu tradicionālie svētki, pēdējo gadu laikā Rīgā kārtības sargi novērojuši, ka pēdējo gadu laikā arvien vairāk bērnu dodas ielās svinēt šos svētkus. Helovīns jeb Visu svēto vakars oficiāli ir 31.oktobrī, dienu pirms Romas katoļu baznīcas visu svēto dienas, taču kārtības sargu pieredze liecina, ka visbiežāk bērni un jaunieši aktivitātēs iesaistās oktobra pēdējā nedēļas nogalē. Līdz ar to iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka Helovīnu svinētāji Rīgā būs sastopami gan nedēļas nogalē, gan pirmdien.

Starp citu, arī latviešu kultūrā ir laiks, kurā tiek pieminēti senču gari. Tas ir laikā no Miķeļiem līdz Mārtiņiem jeb 29.septembra līdz 10.novembrim. Līdz ar to redzams, ka latviešiem šāda veida tradīcijas nav svešas, vienīgi tās nav konkrētā dienā, bet gan izstieptā laika periodā.

Ņemot vērā, ka Helovīns Rīgas bērnu un jauniešu vidū pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāks, Rīgas pašvaldības policija aicina bērnus pirms došanās ārā no mājas parakstīt drošības līgumu, kurā viņi vecākiem apsola, ka draiskulību laikā uzvedīsies rātni. Pirms svinēšanas pārrunāt drošības jautājumus ir ļoti svarīgi, jo šie svētki, atšķirībā no daudziem citiem, var radīt riskantas situācijas, jo bērni bez pieaugušo pavadības iet uz svešiem mājokļiem saldumu meklējumos.

Savukārt pieaugušos policija aicina būt saprotošiem un apbruņoties ar našķiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu pacienāt bērnus.

Vecāki un bērni drošības līguma latvisko versiju var izdrukāt šeit, bet krievu valodas versija pieejama šeit. Līgums sagatavots divos variantos – gan krāsainam printerim, gan melnbaltam.

Pielikumā attēli. Tekstā ir divas hipersaites, ja tās neder, tad te saites, kas slēpjas zem tām:

http://bit.ly/HelowLat
http://bit.ly/HelowRus

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas
Galvenais sabiedrisko attiecību speciālists

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI