DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. augustā, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Aicina pašvaldības domāt par piedāvājumu tiem, kas vēlas atgriezties

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
“Latvijas Institūts (LI) aicina novadu un pilsētu pašvaldības domāt par savu piedāvājumu cilvēkiem, kas vēlētos atgriezties,” turpinot darbu pie sociālās kustības #GribuTeviAtpakaļ praktiskajiem soļiem šodien Mālpilī Latvijas pašvaldību komunikācijas speciālistiem teica LI direktore Aiva Rozenberga. Viņa uzsvēra, ka svarīgi nenodalīt savus cilvēkus no aizbraukušajiem, jo Latvijai ir svarīgs ikviens. Būtiski, lai tie, kas vēlas atgriezties zinātu, kur pašvaldībā vērsties, lai risinātu praktiskus jautājumus, un justos gaidīti.

Latvijas novadu un pilsētu komunikācijas speciālisti, kuri šodien pulcējās Latvijas Pašvaldību Savienības rīkotajā seminārā, ierosināja LI publiskajā komunikācijā runāt ne tikai par vienu Latviju, kā vietu kur atgriezties, bet par veselām 119 vietām, norādot uz Latvijas pašvaldību skaitu un izsakot vēlmi iesaistīties kustībā. Arī Latvijas Pašvaldību Savienība ir gatava atbalstīt kustības #GribuTeviAtpakaļ mērķus un veicināt praktisku rīcību.

A.Rozenberga iepazīstināja pašvaldību pārstāvjus ar dažādām iespējām pozicionēt novadus un pilsētas starptautiski, piemēram, piesakoties tādiem UNESCO un Eiropas Savienības tituliem kā kultūras, mūzikas, literatūras, grāmatu, gastronomijas galvaspilsētas un reģioni. Viņa rosināja arī domāt par novadu un pilsētu pozicionējumu nacionālā mērogā, piemēram, izsakot atbalstu Latvijas kultūras galvaspilsētas statusa izveidošanai.

Latvijas Institūts arī aicina Latvijas pašvaldības aktīvāk iesaistīties valsts popularizēšanā ārzemēs, izceļot savu unikalitāti un parādot Latvijas daudzveidību. Konkrēta rīcība varētu būt ciešāki kontakti ar citur Latvijā un pasaulē dzīvojošiem novadniekiem un viņu pieredzes un zināšanu izmantošanu novada attīstībā.

Viens no turpmākajiem LI soļiem sadarbībai ar pašvaldībām būs darbnīcu veidošana viedokļu līderiem novados. Kustības plānā ir arī kopīgas praktiskas iniciatīvas ar citām mērķa grupām, piemēram, darba devējiem, uzņēmējiem, jauniešiem, studentiem, senioriem, kā arī ar citiem cilvēkiem un organizācijām, kas vēlas iesaistīties.

Kaspars Rūklis, LI sabiedrisko attiecību speciālists

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU