DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2014
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Eiropas tramvajs ar ES paaudzi Eiropas dienā!

Piektdien, 9.maijā, laikā no plkst.12.30-14.30, par godu Eiropas dienas svinībām, ap Vecrīgu kursēja Eiropas tramvajs. Tajā notika aktivitātes un diskusijas ar pirmo Latvijas ES jauniešu paaudzi, kas visu mūžu pavadījuši Latvijā kā pilntiesīgā ES dalībvalstī, un īpašo viesi «PeR» mūziķi Ralfu Eilandu.

Pasākumā gaitā jaunieši Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolas kopā ar Ralfu Eilandu apkopoja tos labos piemērus, kurus viņi, kā Latvijas iedzīvotāji varētu ieteikt pārējiem Eiropas iedzīvotājiem. Bija ļoti jūtams jauniešu lepnums par Latviju un tādām vērtībām kā rupjmaize, kaņepju aizdars, "Laimas" un  "Skrīveru saldumi, Līgo svētki, latviešu valoda, koris un mūzika, Latvijas meži un daba kopumā. Īpaši tika uzsvērts čaklās Latvijas bites un gardais medus. Izskanēja arī vairāki vēlējumi – kāds būtu priecīgs, ja Olimpiskās spēles notiktu Latvijā, vēl kāds novēlēja– lai tālu skan Eiropa!

Ralfs Eilands atzina, ka bijis patīkami pārsteigts, ka jaunieši ir zinoši, radoši un ieinteresēti notiekošajā. Ralfs dalījās savās zināšanās par mūziku un atbildēja uz bērnu sagatavotajiem jautājumiem saistībā ar dažādiem Eiropas notikumiem.

Ieineresētība bija jūtama arī tramvaja pieturās, kad pasākuma brīvprātīgie palīgi sniedza cilvēkiem informāciju par notiekošo pasākumu un aicināja tos līdzdarboties.

Pēc aizraujošām diskusijām un aktivitātēm, jaunieši  cienājās ar gardo kūku un vienojās kopīgā foto.

Pasākuma mērķis bija pievērst cilvēku uzmanību tam, ka 9.maijs Latvijā, tāpat kā citur Eiropā, ir Eiropas diena, un vienlaikus uzzināt, kā jaunieši redz Latviju Eiropā, kādu viņi vēlētos Eiropas nākotni, un kā viņi var iesaistīties tās veidošanā.

Paldies Eiropas Kustība Latvijā brīvprātīgajiem – Ilzei Margai, Dārtai Ošeniecei, Ancei Zaķei un Sandai Gricjus.

Informācijai

Pasākumu organizē Eiropas Kustība Latvijā ar Starptautiskās Eiropas Kustības atbalstu. Tā ir viena no lielākajām un ietekmīgākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kas darbojas politikas jomā. Eiropas Kustības Latvijā galvenie mērķi ir aktīva Latvijas dalība ES un informētas sabiedrības iesaiste lēmumu pieņemšanā.

Eiropas dienā, 9.maijā, svin Eiropas projekta sākšanos. 1950.gada 9.maijā Parīzē Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans, apzinoties trešā pasaules kara draudus, kas varētu aptvert visu Eiropu, nolasīja deklarāciju, kurā Eiropas valstis tika aicinātas apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu, tādējādi ieliekot "pirmo pamatakmeni Eiropas Savienības izveidē". Milānā 1985.gadā tika pieņemts lēmums svinēt 9.maiju kā "Eiropas dienu".

Eiropas dienas, 9.maija, atzīmēšanu Latvijā 1998.gadā uzsāka Eiropas Kustība Latvijā kopā ar Klubu "Māja" – Jaunatne vienotai Eiropai.

Pasākumu finansiāli atbalsta ES programma "Eiropa Pilsoņiem", Starptautiskā Eiropas Kustība un Sabiedrības Integrācijas fonds. Par projekta saturu atbild biedrība "Eiropas Kustība Latvijā".

Andra Brice,
Eiropas Kustība Latvijā projektu vadītāja                                                                                           

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU