DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. decembrī, 2013
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Noslēdzies balsojums par 2013. gada Eiropas cilvēku Latvijā

17. decembra vakarā ar apbalvošanas ceremoniju Latvijas Bankas Zelta zālē ir noslēdzies balsojums par 2013. gada EIROPAS CILVĒKU LATVIJĀ. Jau otro reizi balsojuma 16 gadu vēsturē lielāko sabiedrības atzinību ir nopelnījis LR Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Mūsu dzīvē svarīgas ir izcilības un izcili cilvēki - ne perfekcionisms, jo perfekcionisms uzliek robežas un rada barjeras tālākai izaugsmei. Šādi, atklājot apbalvošanas ceremoniju, par visiem trim titula nominantiem - Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri un LR Ministru prezidentu Valdi Dombrovski – teica Latvijas Bankas pārstāvis Edvards Kušners. Visi trīs ir izcili cilvēki savā jomā un tieši to ir novērtējuši šī gada balsotāji.

Izvērtējot Egila Levita devumu 2013. gadā, cilvēki bija uzsvēruši viņa nopelnus, izstrādājot Satversmes preambulas projektu un veicinot patriotisku, vienlaikus eiropeisku domāšanu. Inese Vaidere saņēmusi daudz atzinīgu vārdu par savām aktivitātēm Eiropas Parlamentā, popularizējot Latviju un nevairoties no politiski neērtām sarunu tēmām. Valdis Dombrovskis ieguvis balsotāju cieņu kā politiķis, ar kuru lepoties gan Latvijas, gan Eiropas līmenī un kuram piemīt augsta atbildības sajūta un morālā stāja krīzes situācijās, viņš ir cilvēks, kam balsotāji ir uzticējušies un kuru cienījuši.

Apsveikuma runu Valdim Dombrovskim veltīja politoloģe Vita Matīsa, atzīstot, ka viņš ir cilvēks, kuram ir laime būt divu apburošu sieviešu sabiedrībā – viena ir Eiropa ar savu šarmu un inteliģenci, otra ir Milda ar savu izturētību un klasiskajām iemiesotajām vērtībām. Tieši viedokļa noturība un ilgstamība ir visvairāk uzteicamās Gada Cilvēka Latvijā īpašības un, pēc Vitas Matīsas teiktā, varam cerēt, ka Valdis Dombrovskis turpinās iesākto, lai kļūtu arī par trīskārtēju titula ieguvēju.

Savā uzrunā klātesošajiem un visiem balsotājiem Valdis Dombrovkis atzina, ka ir īpašs gods Gada Eiropas Cilvēks Latvijā titulu iegūt tieši šobrīd, jo 2013. gads ir nozīmīgākais Latvijas vēsturē pēc 2004. gada, kad kļuvām par Eiropas Savienības sastāvdaļu. Jau pēc pāris nedēļām Latvija pievienosies eirozonai un tieši eiro ieviešana ir bijis viņa vadmotīvs darbam trīs valdību garumā un krīzes pārvarēšanas periodā. Šajā laikā varam mācīties, ka ne eiro, ne eirozona kopumā nav glābiņš situācijai, ja paši neīstenojam saprātīgu politiku. Šobrīd mums nav iedota brīvbiļete uz bezatbildīgu politiku, ir svarīgi nezaudēt politisko dinamiku un virzīties uz priekšu. Ar eiro ieviešanu simboliski atzīmējam krīzes pārvarēšanas posmu un tas ir labs noslēgums vienam darba posmam.

Balsotājiem pateicās arī Inese Vaidere un Egils Levits. Balsojuma būtību vislabāk raksturoja tieši Egila Levita teiktais pasākuma izskaņā – Latvijai mēs varam novēlēt būt valstij ar savu identitāti, bet darboties pēc Eiropas principiem. Un šajā izpratnē mēs visi esam Eiropas cilvēki Latvijā!

GADA EIROPAS CILVĒKS LATVIJĀ tiek noteikts sabiedrības balsojumā, ko organizē Eiropas Kustība Latvijā, šogad sadarbojoties ar Latvijas Banku, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Sabiedrisko mediju vienoto ziņu portālu www.lsm.lv.

Informācija par Eiropas Gada Cilvēku Latvijā lasāma arī www.eiropaskustiba.lv un www.lsm.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU