DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. martā, 2013
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-pakalpojumi

Eiropas augsta līmeņa konferencē atklāta E-prasmju nedēļa 2013

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Prognozes liecina, ka Eiropā līdz 2015. gadam ap 800 tūkstoši vakanču IT nozarē būs neaizpildītas. Tajā pašā laikā vairāk nekā 20% jauniešu visā Eiropā ir bezdarbnieki. Lai samazinātu neatbilstību starp IKT nozares speciālistu pieprasījumu un piedāvājumu, veicinātu jauniešu interesi par informācijas un komunikācijas tehnoloģijām (IKT) un karjeras iespējām IKT jomā, visā Eiropā no š. g. 18. – 24 martam notiks E-prasmju nedēļa 2013 (Get Online Week 2013) .

Vakar, 5.martā, Eiropas Komisijas organizētajā augsta līmeņa konferencē "Filling the gaps: E-skills and education for digital jobs", kurā dalībniekus uzrunāja Eiropas Savienības Prezidents Manuels Borozo  un kurā piedalījās  ap 400 Eiropas augsta līmeņa valsts sektora, IT industrijas un nevalstisko organizāciju pārstāvji, tika atklāta Eiropas e-prasmju nedēļa 2013 jeb Get Online week 2013. Kopumā tajā piedalīsies  vairāk nekā 10 000 dažādas organizācijas visā Eiropā: IKT un citu nozaru  uzņēmumi,  mācību centri, bibliotēkas, valsts un pašvaldību iestādes, NVO centri un skolas. E-prasmju nedēļas 2013 informatīvajā  kampaņā apvienojušies partneri no 30  Eiropas  valstīm, kā vienu no galvenajiem mērķiem izvirzot jauniešu informēšanu par IKT karjeras un digitālo prasmju priekšrocībām.

"E-prasmju veicināšanai gan jauniešu vidū, gan sabiedrībā kopumā ļoti būtiska ir savstarpēja sadarbība gan valsts līmenī, gan Eiropas mērogā. LIKTA hartā e-prasmes ir viena no prioritātēm, pie kā jāstrādā arī Latvijā, domājot par informācijas sabiedrības attīstību. Esam gandarīti, ka Latvijā E-prasmju nedēļa jau kļuvusi par nozīmīgu tradīciju un tajā iesaistās aizvien vairāk partneru no valsts, pašvaldību, uzņēmējdarbības un nevalstisko organizāciju puses," saka LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Nedēļas laikā jaunieši tiks mudināti iesaistīties dažādas aktivitātēs, lai pārbaudītu savas IKT prasmes un zināšanas, tiks informēti par dažādām IKT prasmju sertifikācijas iespējām un iespējām saistīt savu nākotnes profesiju ar IT jomu.

Eiropas E-prasmju nedēļu 2013 organizē Telecentre-Europe, kas apvieno 37 IKT nozares asociācijas no 27 Eiropas valstīm un to atbalsta Get Online Week Alliance  starptautiskie  IKT nozares uzņēmumi: Accenture, Liberty Global un Microsoft, kā arī Eiropas Komisija. Lai apkopotu E-prasmju nedēļas dalībnieku skaitu, visā Eiropā tiks aktivizēta īpaša tiešsaistes aptauja, kas uzskaitīs  dalībniekus,  kuri  piedalīsies kādā no E-prasmju nedēļas aktivitātēm.

 Get Online Week 2013 ietvaros dalībvalstīs plānots izveidot  E-prasmju  nacionālās partnerības,  kas apvienos IKT industrijas, valsts sektora un NVO pārstāvjus  ar  mērķi veicināt  e-prasmju    attīstību un jauniešu piesaisti IKT profesijām, IKT nozares uzņēmumu atbalstītu apmācību un sertifikāciju, kā arī  inovatīvu mācību procesu skolās. E-prasmju  nacionālo partnerību aktivitāšu plāns tiks apkopots un prezentēts Digtālās Programmas Eiropai Assemblejas 2013  ietvaros.

Latvijā E-prasmju nedēļa  2013 tiks atklāta 18.martā plkst. 11:00, atklāšanas diskusijai no Eiropas savienības Mājas varēs sekot līdzi tiešraidē www.eprasmes.lv.  Latvijā  E-prasmju nedēļa notiks jau ceturto gadu, to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar Vides Aizsardzības  un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Nedēļas organizēšanā iesaistījusies ap 200 partneru: Ministrijas un valsts aģentūras, IKT nozares uzņēmumi, bankas, skolas un universitātes, bibliotēkas un pašvaldību iestādes, nevalstiskās organizācijas.

Vairāk informācijas par E-prasmju nedēļu 2013 Latvijā pieejama mājas lapā: www.eprasmes.lv.

Papildu informācijai:
LIKTA birojs
Tālrunis: 67311821
E-pasts: eprasmes@likta.lv
www.eprasmes.lv

Par E-prasmju nedēļu::

E-prasmju nedēļa, kas ir visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē. Latvijā E-prasmju nedēļa notiek jau ceturto gadu un E-prasmju nedēļā 2013 īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešiem un to karjeras iespējām saistībā ar e-prasmēm un IKT specialitātēm, digitālajām prasmēm nodarbinātībai, kā arī e-prasmēm un IKT risinājumiem mazajiem un mikro uzņēmumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI