Mācību gadam strauji tuvojoties, arvien aktuālāks ir jautājums par mācību līdzekļu iegādi, tādēļ tiesībsargs atgādina – joprojām ir spēkā Izglītības likumā iekļautā…
Jau gandrīz 15 gadus Latvijā ir spēkā Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām, kas paredz “veicināt, aizsargāt un nodrošināt to, lai visas personas ar invaliditāti…
Pēc nepilniem diviem gadiem Mākslīgā intelekta (MI) akts tiks tieši piemērots visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā. Dalībvalstīm nacionālā līmenī…
Diendusu nodrošināšana bērnudārzā ir obligāta tikai tad, ja bērnam to vajag. Ja bērnam dienas miegs nav nepieciešams, tad to nedrīkst uzspiest. Vajadzību pēc…
Trešdien, 4. decembrī, tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) svinīgā un emocionāli…
Seksuāla rakstura piezīmes, aizvainošana un pazemošana skolā nav retums. Tiesībsargs vērš uzmanību, ka to var traktēt ne tikai kā rupjību, bet arī seksuālu…
Saskaņā ar ANO Bērnu tiesību konvencijas 24. panta 1. punktu valsts atzīst ikviena bērna tiesības uz visaugstvērtīgāko pieejamo veselības standartu. ANO Bērnu tiesību komiteja…
Izvērtēt, vai pedagogs ievērojis profesionālās ētikas principus, šobrīd ir katras izglītības iestādes vadības kompetencē. Arī ētikas kodeksu izstrādā katra izglītības…
Sabiedrībai ir tiesības zināt par Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijas pieņemto lēmumu, kurā vērtēta ārsta rīcība. Komisijai vajadzēja vērtēt konkrētā jautājuma…
Solīts makā nekrīt jeb aizsargātais elektroenerģijas lietotājs “uz papīra” vēl nenozīmē, ka tā būs arī dzīvē. Tiesībsargs konstatējis, ka aizsargātie lietotāji…
Tiesībsargs aicina Saeimu rūpīgi izvērtēt, vai esošajā ekonomiskajā situācijā ir sociāli atbildīgi un samērīgi mazināt sociālo atbalstu visnabadzīgākajai Latvijas…
18. martā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir parakstījis un nosūtījis Saeimas Prezidijam likumprojektu “Grozījumi Saeimas kārtības rullī” un grozījumus trīs likumos,…
Pašvaldībām jāpārskata sava prakse attiecībā uz paaugstinātās nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu būvēm, kurām nav derīgas būvatļaujas, un…
Tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau desmito gadu aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, pamanīt…
Satversmes tiesa atzina, ka saistošo noteikumu norma par kārtību, kādā sešus gadus veci bērni tiek uzņemti Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestāžu…
Augstas amatpersonas apgalvo, ka Latvijā ir resursi, lai radītu digitālos risinājumus ne tikai mums pašiem, bet arī pasaules tirgum. Tas ir lieliski, tomēr veidojot šādas…
Darba sludinājumos dominē angļu un krievu valodas prasības, tomēr katrai ar atšķirīgu pamatojumu. Latvijas darba tirgū svešvalodu zināšanas tiek prasītas…
Mākslīgais intelekts (MI) noteikti nav svešvārds, tomēr Latvijas augstskolās akūti trūkst digitālo prasmju, lai MI tehnoloģiju radītās priekšrocības izmantotu…
Adopcijas procesā prioritāras ir bērna, nevis pieaugušo tiesības. Līdz ar to adoptētam bērnam ir tiesības uz savas identitātes, tajā skaitā valodas, saglabāšanu…
Pētījums par diskriminācijas jēdziena lietojumu medijos parāda, ka diskriminācijas jautājumi Latvijā ir daudzpusīgi un izplatīti. Taču pats diskriminācijas jēdziens bieži…