SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
22. maijā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Reģistri
5
5

Jāreģistrē arī mājdzīvnieka pagaidu saimnieks un turēšanas vieta

Stājas spēkā 22.05.2020.
Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Aiga Nulle, LV portāls

Šodien, 22. maijā, spēkā stājas grozījumi mājdzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nostiprina Veterinārmedicīnas likumā noteikto mājdzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākumu apzīmēt un reģistrēt savu suni. Iecerēts, ka izmaiņas uzlabos reģistrētu mājdzīvnieku izsekojamību.

Valdībā 19. maijā atbalstītās izmaiņas Ministru kabineta (MK) 2011. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” nosaka: suņa apzīmēšana un reģistrācija veicama līdz četru mēnešu vecumam vai agrāk, arī tad, ja suns tiek atsavināts pastāvīgai turēšanai ārzemēs. Līdz šim tas obligāti nebija jādara, skaidro Zemkopības minstrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Dzīvnieku tirdzniecības, labturības un barības nodaļas vecākā referente Ilze Krēgere.

Tāpat grozījumi paredz iespēju Lauksaimniecības datu centram (LDC) reģistrēt mājdzīvnieka turētāju un izdarīt izmaiņas reģistrētajā informācijā par mājdzīvnieka turētāju un turēšanas vietu gadījumos, kad mājdzīvnieka īpašnieks uz laiku nespēj pildīt savus pienākumus.

Šādas situācijas var izveidoties, piemēram, ja mājdzīvnieka īpašnieks ir ievietots ārstniecības iestādē, aizturēts vai atrodas apcietinājumā, kā arī tad, ja viņš ir miris, bet mantojuma tiesības vēl nav apstiprinātas. Kamēr īpašnieks nevar aprūpēt savu mājdzīvnieku, kāda persona labprātīgi apņemas kļūt par mājdzīvnieka turētāju līdz brīdim, kad īpašnieks spēj pildīt savus pienākumus vai mājdzīvnieku mantojumā saņem cita persona.

Šāda iespēja nodrošinās mājdzīvnieka izsekojamību un aprūpi un neuzliks slogu pašvaldībām segt izdevumus par mājdzīvnieka turēšanu patversmē, norāda Zemkopība ministrija.

Paredzēts, ka izmaiņas informācijā par mājdzīvnieka turētāju un turēšanas vietu minētajos gadījumos ieviesīs LDC pēc iesnieguma saņemšanas no personas, kas apņemas kļūt par mājdzīvnieka turētāju. Šis pakalpojums tiks sniegts, izmantojot gan klātienes, gan neklātienes kanālus, teikts noteikumu projekta anotācijā.

Tāpat noteikumi paredz: ja datubāzē reģistrētais mājdzīvnieks ir sterilizēts, pazudis, atrasts, nomiris vai eitanazēts, tad attiecīgā informācija jānorāda datubāzē. Lai aktualizētu informāciju, var arī aizpildīt datu centra tīmekļvietnē pieejamo ziņojuma veidlapu un piecu darbdienu laikā to nosūtīt LDC.

Turpmāk noteikumos būs noteikts, kāda informācija jāiekļauj veidlapās, ar kurām tiek reģistrēts mājdzīvnieks un ziņots par notikumiem ar reģistrētu mājdzīvnieku. Savukārt minēto veidlapu formas izveidos un savā tīmekļvietnē ievietos LDC.

Saskaņā ar noteikumiem Nr. 491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” visiem suņiem no 2017. gada 1. janvāra ir jābūt apzīmētiem ar mikroshēmu un reģistrētiem LDC datubāzē.

Datubāzē var reģistrēt arī kaķus un mājas (istabas) seskus, kam implantēta mikroshēma.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU