SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
01. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
4
4

Valsts apmaksās pretgripas vakcīnu grūtniecēm un bērniem līdz 2 gadu vecumam

Stājas spēkā 01.10.2019.
Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Turpmāk valsts pilnā apmērā apmaksās pretgripas vakcīnu grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam, kā arī atvieglos tās saņemšanas kārtību. To paredz izmaiņas Vakcinācijas noteikumos, kuras tiks piemērotas, sākot ar 1. oktobri.

Līdz šim pretgripas vakcinācija bērniem līdz divu gadu vecumam 100% apmērā un grūtniecēm 50% apmērā tika apmaksāta atbilstoši kompensējamo zāļu sarakstam M. Tāpēc valsts kompensēto pretgripas vakcīnu saņemšanas process bija gana sarežģīts. Proti, ar ģimenes ārsta izsniegtu recepti bija jādodas uz aptieku, jāiegādājas vakcīna un jāatgriežas ģimenes ārsta praksē, lai veiktu vakcināciju. Šāda kārtība ne tikai ierobežoja vakcinācijas procesu, bet arī varēja ietekmēt pretgripas vakcīnas drošumu un efektivitāti, ja netika ievērots vakcīnas uzglabāšanas režīms posmā starp tās iegādi un ievadīšanu.

To, ka šāda pieeja nav efektīva, apliecina kritiski zemā vakcinācijas aptvere pret gripu Latvijā. Ministru kabineta noteikumu Nr. 330 “Vakcinācijas noteikumigrozījumu anotācijā norādīts, ka 2017./2018. gada gripas sezonā tika vakcinēti 606 bērni vecumā līdz diviem gadiem un tikai 192 grūtnieces.

Iekļaujot pretgripas vakcīnu Vakcinācijas kalendārā, iecerēts, ka tādējādi tiks mazināts slogs ģimenes ārstiem un tiks uzlabota pretgripas vakcīnas pieejamība augsta riska sabiedrības grupām – maziem bērniem un grūtniecēm.

Par visām Vakcinācijas kalendārā iekļautajām vakcīnām informācija apkopota LV portāla infografikā par valsts apmaksāto vakcināciju – kam un pret kādām slimībām.

Par iespēju vakcinēties ir jāinteresējas pie sava ģimenes ārsta.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU