SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
04. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Būvniecība
1
1

Samazina administratīvo slogu būvniecībai

Stājas spēkā 04.07.2019.
Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Ceturtdien, 4. jūlijā, stājas spēkā grozījumi “Ēku būvnoteikumos”, kuri nosaka: būvniecības ierosinātājs, izmantojot būvniecības informācijas sistēmu (BIS), varēs pasūtīt ēkas vai telpu grupas datu aktualizāciju Valsts zemes dienestā.

Valdības 2. jūlija sēdē apstiprinātie “Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumos Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi”” izstrādāti, lai izpildītu Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 24. panta piektās daļas deleģējumu noteikt, kādos gadījumos būvniecības procesa laikā iesniegtais personas iesniegums vienlaikus ir uzskatāms arī par iesniegumu ierosināt kadastra objekta noteikšanu, nekustamā īpašuma veidošanu vai tā sastāva grozīšanu.

Grozot “Ēku būvnoteikumus”, tiek samazināts administratīvais slogs būvniecības ierosinātājiem, kuri atbilstoši vienas pieturas aģentūras principam, izmantojot BIS funkcionalitāti, vienlaikus ar akceptēto ieceri par ēkas vai telpu grupas lietošanas veida maiņu (bez pārbūves) varēs ierosināt ēkas vai telpu grupas datu aktualizāciju Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

Valsts zemes dienesta ēkas vai telpu grupu datu aktualizācijas pakalpojums būs pieejams tikai par Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētiem objektiem.

Šobrīd Būvniecības valsts kontroles birojs veic BIS funkcionalitātes pilnveidošanu – datu nodošanas programmatūras izstrādi. Ēkas vai telpu grupas datu nodošanu no BIS Valsts zemes dienestam uzsāks pēc attiecīgās programmatūras izstrādes, bet ne vēlāk kā līdz 2020. gada 1. janvārim.

BIS publiskā portāla lietotājam tiks izveidota iespēja pasūtīt pakalpojumu datu aktualizāciju valsts kadastrā, tāpat viņš varēs saņemt rēķinu no Valsts zemes dienesta un samaksāt par to, izmantojot vienoto maksāšanas moduļa funkcionalitāti.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU