SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TIEŠRAIDE

Valsts kontroles preses konference par secināto pašvaldību infrastruktūras objektu attīstības revīzijā Skatīties

TĒMAS
Aiga Dambe
LV portāls
21. jūnijā, 2019
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Pensijas
25
25

Atraitņu pabalsts mudina seniorus laulāties

2018. gada aprīlī pieņemtie Pensiju likuma grozījumi, ar kuriem no šā gada ieviests atraitņu pabalsts, veicinājuši senioru noslēgto laulību skaita pieaugumu. Pērn vecuma grupā 60+ reģistrēts gandrīz uz pusi vairāk laulību nekā 2017. gadā.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, pērn laulību noslēdza 1 054 vīrieši un 791 sieviete vecumā no 60 gadiem. Salīdzinājumam – 2017. gadā salaulājās 668 vīrieši un 442 sievietes attiecīgajā vecumā.

Likumā “Par valsts pensijām” ar grozījumiem tika noteikts: no 2019. gada mirušo pensionāru pārdzīvojušais laulātais vienu gadu saņems atraitņa pabalstu 50% apmērā no mūžībā aizgājušā dzīvesbiedra pensijas. Tā kā pabalsts pienākas tikai oficiālā laulībā esošiem senioriem, CSP ieskatā tieši šis faktors veicinājis senioru laulību skaita pieaugumu – lai gan kopējais laulību skaits pērn ir mazinājies par 0,7%, laulību noslēgušo senioru skaits ir gandrīz dubultojies.

Labs saturs
25
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU