NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
16. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tieslietas
14
14

Advokatūras dienās bezmaksas juridiskās konsultācijas nedēļas garumā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šogad Advokatūras dienas norisināsies jau 12. reizi, taču pirmo reizi tas notiks pilnībā attālināti, advokātiem sniedzot konsultācijas tiešsaistē ar e-pasta vai videosaziņas rīku starpniecību, kā arī telefoniski.

FOTO: Freepik

Advokatūras dienu ietvaros līdz piektdienai, 19. martam, iedzīvotājiem visā Latvijā ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas pie vairāk nekā 100 advokātiem. Advokāti sniegs rekomendācijas dažādās tiesību nozarēs, aptverot plašu juridisko jautājumu loku. Pieteikties konsultācijai var advokatūras mājaslapā.

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija (LZAK) iedibināja 2010. gadā ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot iedzīvotājiem praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas.

Ik gadu Advokatūru dienu laikā tiek sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas Latvijas iedzīvotājiem par dažādiem viņiem sasāpējušiem jautājumiem, visbiežāk konsultāciju laikā tiek sniegtas rekomendācijas, kas saistītas ar ģimenes tiesībām, uzturlīdzekļiem un mantojuma tiesībām, informē LZAK.

Arī pandēmijas seku dēļ iedzīvotājiem nākas risināt dažādus juridiskus jautājumus, kas visbiežāk saistīti ar darba tiesībām, aizsardzību pret vardarbību u. c.

Konsultācija par jebkuru tematu

Šogad Advokatūras dienas norisināsies jau 12. reizi, taču pirmo reizi tas notiks pilnībā attālināti, advokātiem sniedzot konsultācijas tiešsaistē ar e-pasta vai videosaziņas rīku starpniecību, kā arī telefoniski.

“Lai nodrošinātu iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšanā kvalitatīvu palīdzību, par godu Latvijas advokatūras 100. gadu jubilejai vairāk nekā 100 advokātu visā Latvijā sniegs bezmaksas konsultācijas par jebkuru tematu. Līdzšinējā pieredze liecina, ka pirmā tikšanās ar advokātu daudzus iedzīvotājus pamudinājusi sākt risināt jau sen ieilgušas personīgās problēmas, tāpēc vēlamies iedrošināt cilvēkus pieteikties konsultācijai, lai kopā ar advokātu izvērtētu situāciju un iezīmētu turpmākos rīcības variantus,” stāsta Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Bezmaksas konsultācijas sniedz vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi no Rīgas un citām pilsētām, piemēram, Valmieras, Limbažiem, Liepājas, Kuldīgas, Tukuma, Bauskas, Daugavpils, Rēzeknes un citām. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kuriem līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

Kā pieteikties konsultācijai

Konsultācijai var pieteikties mājaslapas www.advokatura.lv sadaļā “Advokatūras dienas 2021”, kurā ir norādīts saraksts ar advokātiem, kas Advokatūras dienu ietvaros sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas. Ar izvēlēto advokātu ir jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Konsultācijas tiks sniegtas attālināti – e-pastā, videosaziņas rīkos vai telefoniski.

Advokatūras simtgade

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija ir neatkarīga un profesionāla Latvijas zvērinātu advokātu korporācija, kas apvieno visus Latvijā praktizējošos zvērinātus advokātus. 2021. gads ir īpašs gads advokatūrai, jo šogad iezīmējas tās simtgade. 1921. gada 19. martā pirmo reizi tika sasaukta zvērinātu advokātu kopsapulce, kurā ievēlēja Latvijas Zvērinātu advokātu padomi un tās priekšsēdētāju Gustavu Zemgalu – vēlāko valsts prezidentu. Arī prezidenti Jānis Čakste un Alberts Kviesis ir bijuši zvērināti advokāti. Advokatūra ir tiesiskas valsts justīcijas neatņemama sastāvdaļa.

Labs saturs
14
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU