NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
12. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Kultūra

Valsts svētkus sagaidot, tapis kalendārs “Latvija svin 101”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Tuvojoties Latvijas 101. dzimšanas dienai, Latvijas Institūts (LI) radījis pilotprojektu – visaptverošu valsts svētku kalendāru “Latvija svin 101” jeb “Ar Latvijas vārdu pasaulē’’.

Šobrīd platformā ir apkopoti un atspoguļoti visi Latvijas valsts svētku notikumi ārvalstīs, taču nākotnē to paredzēts attīstīt kā globālu rīku visu ar Latviju saistīto ārvalstu norišu atspoguļošanai. Šobrīd kalendārā ir atrodami vairāk nekā 150 pasākumi no 27 valstīm, un ar tiem var iepazīties “Latvian Events Abroad”.

Interaktīvā platforma ir unikāla ar to, ka piedāvā iespēju katram bez maksas aktīvi iesaistīties tās tapšanā, pašiem pievienojot plānotu notikumu. Šīs platformas mērķis ir radīt vispusīgu pārskatu par pasākumiem, kas ir saistīti ar Latvijas vārdu un notiek ārpus valsts, ziņo Latvijas Institūts. 

Informāciju par pasākumiem var ievietot vietnē https://kurpes.lv/lv101. To var izdarīt, gan reģistrējoties kā pasākuma organizatoram, gan bez reģistrācijas.

Vita Timermane-Moora, Latvijas Institūta vadītāja: “Kopā ar “Kurp.es” esam atraduši labākos risinājumus ergonomiskai platformas lietošanai. Tā lieti noderēs gan Latvijas iedzīvotājiem, kuri ikdienā ir saistīti ar ārvalstu auditorijām, gan latviešiem, kuri dažādu apstākļu dēļ mīt ārvalstīs, gan arī Latvijas draugiem un sadarbības partneriem ārvalstīs. Esam patiesi gandarīti par milzīgo atsaucību, kas parāda, ka šāda platforma bijusi ļoti nepieciešama.”

Gustavs Mārtiņš Upmanis, pasākumu platformas “Kurp.es” pārstāvis: “Sevišķi liels prieks tagad strādāt kopā ar Latvijas Institūtu, lai atspoguļotu visus ar Latviju saistītos pasākumus ārpus Latvijas. Ļoti patīkami pārsteidz latviešu diasporas entuziasms, organizējot tik kuplu skaitu daudzveidīgu pasākumu visā pasaulē.”

Informācijas izvietošanā aktīvi iesaistījušies latviešu centri ārvalstīs, kultūras iestāžu darbinieki, plašsaziņas līdzekļi un vēstniecības.

Pilotprojekta laikā LI nodrošina platformas integrāciju šādās mājaslapās: latvia.eu, mfa.gov.lv, km.gov.lv, li.lv, kā arī lsm.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU