Lasīšanai: 1 minūte

Vismaz vienam vecākam jādod atļauja bērnam izceļot no valsts

J
jautā:
03. jūnijā, 2016
Kristīne

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai bērnam (15 gadi), kurš dosies uz ASV bez vecākiem, bet ar māsu, ir vajadzīga abu vecāku pilnvara vai viena vecāka? Paldies!

A
atbild:
06. jūnijā, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Kārtību, kādā bērni šķērso Latvijas Republikas valsts robežu, nosaka MK noteikumi Nr. 721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu”. Minēto noteikumu 4. punkts paredz, ka bērnam, izceļojot no valsts patstāvīgi, jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Savukārt minēto noteikumu 5. punkts paredz, ka bērnam, izceļojot no valsts pilnvarotas personas pavadībā (šajā gadījumā māsas), jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna izceļošanai no valsts pilnvarotās personas pavadībā.

Notāru kontaktinformācija pieejama Latvijas notāru oficiālajā mājaslapā.