Lasīšanai: 1 minūte

Ja alimentus nemaksā, tie jāpiedzen tiesā

J
jautā:
22. aprīlī, 2015
Sanita

Labdien, es ar vīru izšķīros 2012.gadā, dēls palika dzīvot pie tēva, bet meita pie manis. Šķiršanās līgumā ierakstīts, ka uzturlīdzekļus maksājam viens otram, bet no 2014.gada dēls dzīvo pie manis. Bijušais vīrs nekādus uzturlīdzekļus nemaksā. Vai es varu iesniegt tiesā prasību par uzturlīdzekļu piedzīšanu? Liels paldies par atbildi.

A
atbild:
11. maijā, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, protams. Ja otra puse neievēro Civillikumā noteikto pienākumu uzturēt bērnu, ir jāsniedz prasība tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu.

Pie notāra parakstīta vienošanās par uzturlīdzekļiem nav šķērslis - bērna tiesības saņemt uzturlīdzekļus no saviem vecākiem ir pārākas par noslēgtu vienošanos, kas turklāt vairs neatbilst reālajai situācijai, jo apstākļi ir mainījušies un abu bērnu ikdienas aprūpi realizējat Jūs.