Iesniegums jāraksta cietuma priekšniekam - tāpat kā līdz šim

J
jautā:
06. janvārī, 2015
Anita

Pašlaik mainās likumdošana. Par pirmstermiņa atbrīvošanu lems tiesa bez cietuma administratīvajām komisijām. Kādi ir iesniegšanas termiņi, t.i., jāraksta tiesai 40 jeb cik dienas iepriekš, pirms atveras pirmstermiņa nosacījumi? Vai jāraksta tieši uz tiesu? Palīdziet izprast!

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Tieslietu ministrija
Laura Majevska, Administratīvā departamenta nodaļas vadītāja

Saņemot notiesātā iesniegumu ar lūgumu virzīt viņu nosacītai pirmstermiņa atbrīvošanai no soda izciešanas, cietums pieprasīs Valsts probācijas dienestam sagatavot izvērtēšanas ziņojumu. Pats cietums arī sagatavos izziņu par notiesātā soda izpildes gaitu. Šos visus dokumentus kopā ar notiesātā iesniegumu cietums nosūtīs tiesai, kura vērtēs un lems par notiesātā atbrīvošanu.

Administratīvā komisija tiek likvidēta no 1.februāra, un arī līdz šim tā tikai pieņēma starplēmumu, jo galīgo lēmumu arī šobrīd pieņem tiesa.

Tātad iesniegums jāraksta cietuma priekšniekam, tieši tāpat kā līdz šim.

40 dienu termiņš vairs nav aktuāls, jo likumā ir noteikti termiņi gan cietuma, gan probācijas dokumentu sagatavošanai, bet pēc mūsu paredzētās shēmas – 28 darbdienu laikā no iesnieguma saņemšanas brīža cietumam ir jānosūta visa informācija tiesai, tomēr tas ir maksimālais termiņš.