Darba devējam nav pienākuma izmaksāt pabalstu, sievietei dodoties dekrētā

J
jautā:
03. jūnijā, 2014
Aija Liepiņa

Sakiet, lūdzu, vai dodoties pirmsdzemdību atvaļinājumā, arī darba vieta izmaksā kādu pabalstu?

A
atbild:
04. jūnijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Dodoties pirmsdzemdību atvaļinājumā, darba devējam neviens valsts izdotais normatīvais akts neuzliek pienākumu darbiniecei maksāt pabalstu.

Ļoti daudzās darbavietās pastāv darba koplīgumi vai iekšējie normatīvie akti par konkrētā darba devēja un darbinieku vienošanos papildu sociālo garantiju jautājumos. Par šāda dokumenta esamību jājautā darbavietas personālvadības speciālistam.

Ja šāds normatīvais akts ir Jūsu darbavietā, tad pastāv iespēja, ka darba devējs darbiniekam izmaksā noteikta apmēra pabalstu sakarā ar bērna piedzimšanu, nevis došanos dekrētā.

Darba likuma 150.pants paredz tiesības darbiniecei grūtniecei pēc viņas pieprasījuma saņemt ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pirms došanās grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja. Tas nozīmē, ka Jums pirms grūtniecības atvaļinājuma ir tiesības izmantot kārtējo apmaksāto atvaļinājumu.