Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Kā noskaidrot, vai ir reģistrēts personas miršanas fakts

J
jautā:
13. jūnijā, 2024
Agnese

Kāpēc pusgadu pēc māsas nāves viņa vēl uzrādās kā deklarēta manā dzīvesvietā (sešus mēnešus maksāju par mirušas personas atkritumu izvešanu), ja šai informācijai vajadzēja automātiski atjaunoties pašai? Kā to risināt? Paldies.

A
atbild:
01. jūlijā, 2024
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina vispirms pārliecināties par to, vai minētajai personai ir reģistrēts miršanas fakts Fizisko personu reģistrā, izmantojot portālā latvija.lv pieejamo bezmaksas e-pakalpojumu “Pārbaude, vai persona ir iekļauta Fizisko personu reģistrā un vai nav ziņu par personas nāvi”.

Ja, izmantojot iepriekšminēto e- pakalpojumu, tās lietotājs gūst apstiprinājumu, ka pārbaudītajai personai Fizisko personu reģistrā ir reģistrēts miršanas fakts, tad jāvēršas pie nekustamā īpašuma apsaimniekotāja, lai dokumentāri apliecinātu šo miršanas faktu.