Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Minimālais vecums adoptētājam – 25 gadi

J
jautā:
24. novembrī, 2013
Gennadijs V.

Esmu ārvalstnieks. Gribu adoptēt bērnu Latvijā. Vai ir vecuma ierobežojums adoptētājiem?

A
atbild:
25. novembrī, 2013
Ieva Brante
juriste

Minimālā vecuma ierobežojums adoptētājam ir norādīts Civillikuma 163.pantā: adoptētājam jābūt vismaz 25 gadus vecam.

Maksimālais vecums, līdz kādam persona var pretendēt uz bērna adoptēšanu, likumā nav noteikts. Tomēr, tā kā, adoptējot bērnu, loģiska ir nepieciešamība nodrošināt tam ģimeni uz ilgstošu laiku, Bāriņtiesa noteikti vērtēs potenciālā adoptētāja veselības stāvokli.