Atalgojums logopēdiem, speciālajiem pedagogiem, izglītības psihologiem no 2023.gada 1.septembra

J
jautā:
09. maijā, 2023
Jeļena Vorošilova

Jautājums par 21.04.2023. grozījumiem Ministru kabineta 2016. gada 5. jūlija noteikumos Nr.445 "Pedagogu darba samaksas noteikumi" (stāsies spēkā 2023.gada 1.septembrī) un 21.04.2023. grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr.376 "Kārtība, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs" (stāsies spēkā 2023.gada 1.septembrī).

No 01.09.2023. pirmsskolas izglītības pedagoga zemākā alga būs 1240 eiro un darba slodze 40 stundas nedēļā jeb 7,75 eiro par 1 darba stundu. No 01.09.2023. logopēda, psihologa, speciālā pedagoga darba slodze nedēļā būs 36 stundas. Nav skaidrs, kāda būs zemākā alga pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nodarbinātiem logopēdiem, speciālajiem pedagogiem, izglītības psihologiem. Pašlaik šā pedagoģiskā personāla darba zemākā alga ir 900 eiro par 30 stundu darba slodzi nedēļā jeb 7,50 eiro par 1 darba stundu. Ja šo speciālistu mēneša zemākā darba alga netiek mainīta vispār un paliek 900 eiro mēnesī, 1 darba stundas samaksa būs mazāka nekā tagad – 6,25 eiro par 1 darba stundu.

Vai visu šo speciālistu darba alga no 01.09.2023. tomēr netiek mainīta un paliek šobrīd spēkā esošie 7,50 eiro par stundu, tas ir, mēnesī būs 1080 eiro? Vai arī šo speciālistu alga būs pielīdzināta pirmsskolas pedagoga darba samaksai, tas ir, 7,75 eiro par 1 stundu, un tad mēneša darba samaksa šiem speciālistiem pirmsskolā būs 1116 eiro?

A
atbild:
16. maijā, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls
Izglītības un zinātnes ministrija
Māra Bauvare, Izglītības departamenta vecākā eksperte

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 3.pielikuma tabulas “Pedagogu darba slodze un zemākā mēneša darba algas likme” 7.ierakstam no 2023.gada 1.septembra izglītības psihologa, sociālā pedagoga, skolotāja logopēda, speciālā pedagoga un pedagoga palīga darba slodze ir noteikta 30 astronomiskās stundas nedēļā; no tām ne vairāk kā 70% paredzētas mācību stundu vai nodarbību vadīšanai, kā arī ir noteikts, ka  izglītības iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties par citu darba slodzes sadalījumu. Turklāt šajā ierakstā ir norādīta iepriekšminēto amatu zemākā mēneša darba algas likme - 1020 eiro, tātad 8,5 eiro par vienu darba stundu.