TĒMA: Finanses

Vai jebkurš var organizēt loteriju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. oktobrī, 2022
Jānis

Sveiki! Vēlos organizēt loteriju, balvā būtu automobilis un/vai papildu cita prece. Loterijā tiktu atrunāti noteikumi, proti, kas var piedalīties, atgriešanas politika u. c. svarīgas lietas, kuras būtu jāzina dalībniekam. Šeit būtiska loma ir liekajam Loterijas likumam, kas paredz, ka man ir jāmaksā par loterijas organizēšanu un jākārto speciāla licence. Uzskatu, ka likumiski vienalga varu organizēt valsts mēroga loteriju arī bez licences. Attiecīgi loterijā būtu divas balvas. Galvenā balva un mazāka balva, ja vēlamais dalībnieku skaits netiktu sasniegts, tad tiktu izlozēta mazā balva. Loterijas likumā ir atrunāts, ka man nevajag licenci, ja nav jāpērk prece, jānoslēdz pakalpojuma līgums, jāmaksā dalības maksa un jāveic paaugstinātas maksas īsziņas (zvani). Nekas cits attiecībā uz to, ko prasu no dalībnieka. Līdz ar to es drīkstu organizēt loteriju apmaiņā par ziedojumu un/vai dāvanu (kaut vai no simt tūkstošiem iedzīvotāju), kas, ņemot vērā likumu, nav dalības maksa. Tāpēc man licenci nevajag. Ja varat atrast likuma pantu, kas aizliedz man organizēt loteriju apmaiņā par ziedojumiem, būšu pateicīgs!

A
atbild:
24. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Preču un pakalpojumu loterijas likumā, kurā noteikta kārtība un prasības preču loterijas organizēšanai, ir arī paredzēts, ka par preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanu bez Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas atļaujas saņemšanas piemēro naudas sodu fiziskajai vai juridiskajai personai līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām.