E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25533
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai var pretendēt uz Goda ģimenes apliecību

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. februārī, 2022
Anonims

Labdien! Vai var pretendēt uz 3+ ģimenes karti, ja uzturlīdzekļus maksā fonds (parādu nav) un jaunajās attiecībās piedzima bērns? Ja pastāv tāda iespēja, tad kur plašāk var uzzināt par to, un kas tam ir nepieciešams?

A
atbild:
15. februārī, 2022
Sabiedrības integrācijas fonds
Zane Jēkabsone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Situācijā, kad persona ir iekļauta Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) parādnieku reģistrā, izņēmuma gadījumi, kad var izskatīt iesniegumu un, iespējams, pieņemt pozitīvu lēmumu, ir 2021. gada 1. jūnija Ministru kabineta noteikumos Nr. 352 “Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas kārtība” minētie iemesli, kas ir uzskaitīti noteikumos:

6.Fonds pieņem lēmumu par apliecības piešķiršanu, pamatojoties uz personas iesniegumu, ja:

[..]

6.4. persona ir reģistrēta Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas iesniedzēju un parādnieku reģistrā parādnieka statusā un ir:

6.4.1. persona ar invaliditāti;

6.4.2. persona, kura pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus, ja darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem;

6.4.3. noslēgusi vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju par kārtību, kādā tā veic uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus, un noslēgto vienošanos pilda.

Noteikumu 6.4.3. apakšpunkta gadījumā ir nepieciešama izziņa no UGF, kas apstiprina faktu, ka persona ir noslēgusi vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju par kārtību, kādā tā veic uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus, un noslēgto vienošanos pilda.

Informācija par Latvijas Goda ģimenes apliecību un atbildes uz jautājumiem ir pieejamas vietnē https://www.godagimene.lv/par-karti/.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 36 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas