Dokumenti par profesionālajām kompetencēm vajadzīgi, kandidējot uz amatu, kā arī attaisnoto izdevumu apliecināšanai

J
jautā:
11. janvārī, 2022
Inese

Labdien! Es piedalos dažādos semināros par dažādām tēmām, kas šobrīd notiek tiešsaistē, par kuriem man tiek izsniegti sertifikāti, parasti tās pārsvarā ir divas izglītības stundas. Man ir teikuši, kas šie sertifikāti jākrāj un tos vēlāk varēs iesniegt. Bet īsti neviens nav līdz galam pateicis, kāpēc sertifikāti ir jākrāj un kam tie būs jāiesniedz. Un kāds man labums no tā? Paldies.

A
atbild:
15. janvārī, 2022

Dokumenti, kas apliecina profesionālo kompetenču apgūšanu, var būt nepieciešami, kandidējot uz kādu amatu, kurā konkrētās apgūtās zināšanas ir nepieciešamas. Ārpus formālās izglītības apgūto vai profesionālajā pieredzē iegūto zināšanu, prasmju un kompetenču atzīšanas kārtību un kritērijus nosaka  Ministru kabineta noteikumi Nr. 505 “Ārpus formālās izglītības apgūto vai profesionālajā pieredzē iegūto kompetenču un iepriekšējā izglītībā sasniegtu studiju rezultātu atzīšanas noteikumi”. Minētie dokumenti var būt arī attiecināmi uz attaisnotajiem izdevumiem par izglītību, tostarp par apmācību darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanai un uzlabošanai. To, kādi izdevumi ir uzskatāmi par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un kādā apmērā tos var iekļaut gada ienākumu deklarācijā, nosaka Ministru kabineta 2001. gada 31. jūlija noteikumi Nr. 336 “Noteikumi par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem”.