Lasīšanai: 1 minūte

Vai darbinieks, kurš ir vēlēšanu komisijas loceklis, var attaisnoti kavēt pamatdarbu

J
jautā:
06. aprīlī, 2021
Ilze

Labdien! Vai pašvaldības darbiniekam, kurš ir apstiprināts darbā pašvaldību vēlēšanu iecirknī, lai veiktu šos pienākumus, ir jāņem atvaļinājums no darba pašvaldībā?

A
atbild:
21. aprīlī, 2021

Saskaņā ar “Pašvaldības vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma” 21. panta pirmo daļu vēlēšanu komisijas un iecirkņa komisijas priekšsēdētājs, sekretārs un citi komisijas locekļi laikā, kad viņi pilda ar vēlēšanām saistītos pienākumus, atbrīvojami no pienākumiem savā pamatdarba vietā, saglabājot viņu amatu (darbavietu).

Darbinieks var izvēlēties, kā noformēt savu prombūtni. Var, vienojoties ar darba devēju, izmantot ikgadējā atvaļinājuma daļu vai, iesniedzot izziņu darba devējam par dalību pašvaldību vēlēšanu komisijā, lūgt attaisnotu prombūtni.