Lasīšanai: 1 minūte

Aizliegums smēķēt uz balkoniem vēl nav stājies spēkā

J
jautā:
25. aprīlī, 2013
Mis

Labdien, man ir jautājums - vai jau pieņēma likumu, kas aizliedz smēķēt uz balkona? Jau iepriekš pateicos par sniegto atbildi.

A
atbild:
25. aprīlī, 2013
Aiga Dambe
LV portāls

3.janvārī Ministru kabineta sēdē izskatīts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts, kas paredz izmaiņas likumā par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu. Grozījumi likumā paredz papildināt valstī noteiktos smēķēšanas ierobežojumus, nosakot, ka aizliegts smēķēt daudzdzīvokļu māju un publisko ēku un būvju balkonos, lodžijās.

Pagaidām grozījumi nav stājušies spēkā, jo vēl nav atbalstīti Saeimā galīgajā lasījumā. Kamēr jauns likums nav pieņemts, pašvaldībai nav tiesību noteikt smēķēšanas ierobežojumus papildus tiem, ko paredz pašreizējais likums „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” un Administratīvo pārkāpumu kodekss.