TĒMA: Reģistri

No Iedzīvotāju reģistra var saņemt informāciju par citu personu uz motivēta iesnieguma pamata

J
jautā:
11. jūnijā, 2020
Gita

Labdien! Sakiet, kur dabūt izziņu par radniecību, ja situācija ir šāda: mātei 1974. gadā atņemtas mātes tiesības. Divi bērni nodoti atšķirīgos bērnunamos. Viens adoptēts, bet otrs ne. Adoptētais brālis vēlas radniecības apliecinājumu, lai varētu saņemt ziņas, bet vienīgais, kas ir, tā ir izziņa no Cēsu zonālā arhīva ar vecāku un brāļa vārdiem, uzvārdiem un dzimšanas datumiem.

A
atbild:
16. jūlijā, 2020
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsniedz izziņas no Iedzīvotāju reģistra (izziņa par personas dzīvesvietu, ģimenes stāvokli, pases datiem u. c. Iedzīvotāju reģistrā iekļautās ziņas). Persona var saņemt Iedzīvotāju reģistra informāciju par sevi vai personu, kuras likumiskais vai pilnvarotais pārstāvis viņš ir.

Vienlaikus fiziskās un juridiskās personas var saņemt Iedzīvotāju reģistra informāciju par citu personu uz motivēta iesnieguma pamata.

Izziņu attālināti var pieprasīt:

  • pa pastu jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā;
  • elektroniski iesniedzot pieprasījumu portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei" vai oficiālo elektronisko adresi.