Apzīmējums “nv” nav vērtējums

J
jautā:
03. janvārī, 2020
Vecāks

Mans bērns mācās 1. klasē un trīs dienas neapmeklēja skolu, jo bija slims. Tajā pašā laikā e-klasē ieraugu vērtējumus (vairākus) “nv”, kuri ir salikti blakus “ns” (attaisnots slimības dēļ). Vai tas ir likumīgi? Zinu, ka sākumskolā skolēnu mācību sasniegumus, tā saucamās “Mazās prasmes”, vērtē 3 apguves līmeņos. Vai kaut kas ir mainījies? Vai skola var noteikt citu vērtēšanu aprakstošajiem vērtējumiem, kuri netiek vērtēti ballēs?

A
atbild:
27. janvārī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Apzīmējums “nv” nav vērtējums (šie burti arī nozīmē – “nav vērtējuma”), un tas arī nedrīkst ietekmēt skolēna mācību sasniegumu vērtējumu mācību priekšmetā. Ja obligāti veicamā pārbaudes darba (kas tiek vērtēts ar atzīmi vai 1. klasē – ar aprakstošo vērtējumu) laikā skolēns nav apmeklējis skolu slimības vai cita iemesla dēļ, skolotājs veic ierakstu “nv”, informējot, ka vērtējums nav iegūts, bet būtu iegūstams, tādēļ ar pedagogu jāvienojas par pārbaudes darba nokārtošanu. Kad pārbaudes darbs tiks nokārtots, 1. klases skolēns saņems aprakstošo vērtējumu. Jāuzsver, ka Izglītības kvalitātes valsts dienests ir aicinājis katrā skolā izstrādāt un pieņemt savu iekšējo mācību sasniegumu vērtēšanas kārtību, kā arī iepazīstināt ar to vecākus un skolēnus. Mācību sasniegumu vērtēšanas kārtībā ir jānosaka arī apzīmējuma “nav vērtējuma” jeb “nv” lietošanas gadījumi. Līdz ar to precīzāks skaidrojums par to, kā rīkoties, ja e-klasē ievadīts apzīmējums “nv”, būtu jālūdz pedagogam vai izglītības iestādes vadībai.