Skolai ir jāīsteno licencētā izglītības programma pilnā apjomā

J
jautā:
19. decembrī, 2019
Vecāks

Bērns mācās privātskolā (sociālais uzņēmums SIA “XX skola”, kas pieder biedrībai), kura īsteno valsts standarta izglītības saturu. Vasarā notikušas pārmaiņas vadības līmenī izraisīja vairāku skolotāju un direktora aiziešanu, līdz ar to bērnam matemātikā šajā semestrī bija tikai divas atzīmes, no kurām izlika gala vērtējumu. Bija priekšmeti, kuros vispār visu semestri nebija skolotāju. Stundas notika, atrodot aizvietotāju skolotājam, kas, pats nebūdams skolotājs, vienkārši sēdēja klasē un nepasniedza neko. Skolai arī nav metodiķa. Nav tālāka attīstības plāna. Vai šāda skola vispār drīkst funkcionēt?

A
atbild:
13. janvārī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Skolai ir jāīsteno licencētā izglītības programma pilnā apjomā. Izglītības iestādes vadībai ir jānodrošina pedagogs ar atbilstošu izglītību un profesionālo kvalifikāciju katrā mācību priekšmetā. Izglītības kvalitāti skolā var novērtēt Izglītības kvalitātes valsts dienests, tādēļ aicinām ar iesniegumu vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā (ir iespējams aizpildīt elektronisko iesnieguma formu https://ikvd.gov.lv/elektroniskais-iesniegums/), minot skolas nosaukumu.