E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18359
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Var mainīties gan programmas apjoms, gan studiju plāns

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. oktobrī, 2019
Anonims

Labdien! Studēju tālmācības koledžā. Personīgu apsvērumu dēļ pieteicu akadēmisko atvaļinājumu (aptuveni uz 6 mēnešiem). Pirms akadēmiskā atvaļinājuma man bija atlicis nokārtot pēdējo kvalifikācijas darbu, grafikā bija iekļauts arī izlaiduma datums. Atsākot studijas, saņēmu jaunu studiju grafiku, kas iekļāva sevī ne tikai jaunus mācību priekšmetus, bet arī papildu praksi. Īsti nesaprotu, kā es no viena eksāmena nonācu pie vesela papildu mācību gada. Koledža aizbildinās ar to, ka studiju plāns, kurā es sāku studēt, ir izpildīts. Šobrīd man ir jāstudē pēc jaunā plāna. Vai šī ir standarta prakse, vai tomēr man ir tiesības pabeigt studijas pēc tā grafika, kas man tika piešķirts pirms došanās akadēmiskajā atvaļinājumā?

A
atbild:
07. novembrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Augstākās izglītības diplomu, arī pirmā līmeņa augstākās izglītības diplomu, izsniedz personai, kura pilnībā apguvusi konkrētu akreditētu studiju programmu un izpildījusi visas attiecīgajā valsts izglītības standartā un izglītības programmā noteiktās prasības. Tas nozīmē, ka augstākās izglītības diploms tiks izsniegts par tādas izglītības programmas apguvi, kādu konkrētajā brīdī īsteno augstskola (koledža). Izglītības iestādēm ir tiesības grozīt studiju programmas, līdz ar to var gadīties, ka pēc sešiem mēnešiem studiju programmā ir notikušas izmaiņas un, lai saņemtu diplomu, ir jāizpilda aktuālās prasības.

Jāuzsver, ka atbilstoši Ministru kabineta 20.03.2001. noteikumu Nr. 141 “Noteikumi par pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standartu” 7. punktā noteiktajam pirmā līmeņa augstākās izglītības programmas apjoms var būt no 80 līdz 120 kredītpunktiem. Līdz ar to var mainīties gan programmas apjoms, gan studiju plāns.

Augstākās izglītības iestādē jābūt izstrādātai iekšējai kārtībai par studiju pārtraukšanas un atsākšanas kārtību. Šajā dokumentā tiek noteikta kārtība, kādā studiju kursi, kurus apguvāt pirms akadēmiskā atvaļinājuma, tiek pielīdzināti aktuālajai studiju programmai. Parasti tiek salīdzināts nevis studiju kursa nosaukums, bet gan tā saturs un apjoms kredītpunktos. Ar pielīdzināšanas protokolu pirms studiju atsākšanas ir jāiepazīstina students.

Līdz ar to visus jautājumus par izpildāmajām prasībām diploma ieguvei un studiju kursu pielīdzināšanu aicinām uzdot savas izglītības programmas direktoram vai koledžas studiju daļai.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 11 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU