Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Rēķinā norādāmie rekvizīti

J
jautā:
07. augustā, 2019
Dairis

Sāku izīrēt tūristiem savu īpašumu ar booking.com starpniecību. Esmu informējis VID par to, ka izmantoju tiesības nereģistrēt saimniecisko darbību. Viens no viesiem manā īpašumā uzturēsies komandējuma laikā un vēlas, lai izrakstu rēķinu uzņēmumam (SIA). Man nav skaidrs, kādā veidā rēķinu izrakstīt, ja es neesmu individuālais uzņēmējs. Vai varu vienkārši norādīt, ka es (vārds, uzvārds, personas kods, adrese) izīrēju naktsmītni SIA X uz 3 naktīm par attiecīgo summu, ko klients samaksājis booking.com? Vai rēķinā ir jānorāda arī kādi nodokļi? Paldies par atbildi!

A
atbild:
28. augustā, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Atbilstoši likumam “Par grāmatvedību”, izrakstot attaisnojuma dokumentu (rēķinu) SIA par izīrēto naktsmītni, īpašniekam kā īpašuma izīrētājam jānorāda savi rekvizīti, tas ir, vārds, uzvārds, personas kods, adrese. Rēķinā nodokļi nav jānorāda.