Lasīšanai: 1 minūte

Pabalsts NMPD darbiniekiem tuvinieka nāves gadījumā

J
jautā:
10. jūlijā, 2019
Viņa

Labdien! Vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem ir tiesības saņemt kompensāciju par tuvinieka nāvi?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests
Ilze Bukša, Komunikācijas nodaļas vadītāja

Atbilstoši ārējos normatīvajos aktos un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) ar arodbiedrībām noslēgtajā darba koplīgumā noteiktajam NMPD saviem darbiniekiem piešķir divas apmaksātas brīvdienas sakarā ar darbinieka ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi. Tāpat darbiniekam tiek piešķirts pabalsts: sakarā ar darbinieka laulātā, bērna, vecāku, adoptētāja vai adoptētā nāvi (300 eiro), sakarā ar darbinieka vecvecāku, brāļa vai māsas vai apgādājamā nāvi (200 eiro). Lai saņemtu pabalstu, darbiniekam jāiesniedz darba devējam iesniegums, pievienojot miršanas apliecības kopiju un radniecību apliecinošu dokumentu (dzimšanas apliecību, laulības apliecību u. c.) kopijas.