Jebkādu tabakas izstrādājumu pasūtīšana pa pastu ir aizliegta

J
jautā:
05. oktobrī, 2018
Andris

Vai ir atļauts pasūtīt tabakas izstrādājumus (zelējamo tabaku) uz Latviju ar pasta starpniecību?

A
atbild:
09. oktobrī, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Interneta veikalos iegādāties tabakas izstrādājumus ir aizliegts.

Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 8. panta otrajā daļā noteikts, ka tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus aizliegts pārdot un iegādāties ar distances līguma palīdzību, tajā skaitā ārpus Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas teritorijas.

Distances līgums saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu ir patērētāja un pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja vienošanās, ko tie noslēguši, vienlaikus neatrodoties vienā un tajā pašā vietā, bet līdz līguma slēgšanas brīdim un līguma slēgšanas brīdī izmantojot vienu vai vairākus distances saziņas līdzekļus, kā arī organizētu preču pārdošanas vai pakalpojumu sniegšanas shēmu. Par distances saziņas līdzekļiem uzskatāmi tālrunis, tīmeklis, elektroniskais pasts, televīzija, fakss, katalogs, presē publicētās reklāmas, kurām pievienots pasūtījuma kupons, un citi informācijas nosūtīšanas un pārraidīšanas distances līdzekļi.

Ņemot vērā minēto, jebkādu tabakas izstrādājumu pasūtīšana, izmantojot distances saziņas līdzekļus, to saņemšanai pa pastu ir aizliegta.